Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Küresel ana akım medya uyarıyor: Koronavirüs nedeniyle bankalara koşmayın

Küresel ana akım medya organları, koronavirüs salgını nedeniyle insanları paralarını çekmek üzere bankalara akın etmemeye çağırdı.

karmaşa korona virüs kaos bankalar kriz

ABD ve dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından biri olan CNN, yakın zaman önce yayınladığı bir haberde, insanların koronavirüsten endişe ederek bankalardaki hesaplarını boşaltmasına gerek olmadığını vurguladı. Haberde, “Evet, bunlar korkunç zamanlar ama bu bankaya giderek hesaplarınızı boşaltmanız ve paranızı yastığınızın altına koymanız gerektiği anlamına gelmiyor.” ifadeleri yer aldı.

Banka mevduatlarının ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından sigortalandığının belirtildiği haberde, Avrupa ülkelerinin de benzer sigortalar sunduğu ifade edildi. Ayrıca FDC’nin “Paranız için en güvenli yer bankadır. Bankalar, müşterilerinin doğrudan veya elektronik olarak paralarına erişimini sağlamaya devam edecektir.” açıklamasına yer verildi.

Öte yandan köklü gazetelerden The Charlotte Observer da CNN ile aynı gün uzmanların koronavirüs salgının ortasında nakit biriktirmek için hiçbir sebep olmadığı konusunda uyardığını yazdı.

Ana akım medya organlarının aynı gün ortaya çıkan bu yayınları, insanların paralarını çekmek üzere bankalara akın etmesinden endişe edildiğini gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. toprak Cevapla

    herkes parasını bankadan çekerse, aslında o kadar paranın bankalarda olmadığı ortaya çıkacaktır ve bir kaos ortamı ortaya çıkacaktır , bu da var olan sistemin çöküşü demektir .