Decentraland’de artık bankacılık devi JPMorgan da var

ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşu JPMorgan, Decentraland’de bir ‘lounge’ açarak metaverse’e giriş yaptı.

Bankanın Decentraland’deki lokasyonuna “Onyx Lounge” adı verildi. Metaverse’e giren ilk bankacılık kuruluşu olduğunu iddia eden JPMorgan, ayrıca “Metaverse’teki fırsatlar” başlığı ile de bir rapor yayımladı.

Bankanın Blockchain birimi Onyx tarafından hazırlanan rapor, metaverse’ün ne olduğundan başlayarak işletmelerin metaverse’teki fırsatlardan nasıl yararlanabileceklerine odaklanıyor.

Raporda, her yıl sanal eşyalara 54 milyar dolar harcandığı, bunun müzik satın alımlarına harcanan miktarın iki katına denk geldiği vurgulandı. Ek olarak NFT’lerin piyasa değerinin şu anda 41 milyar dolar olduğu, bir metaverse platformu olan Roblox’ta ise günlük olarak yaklaşık 60 milyar mesaj gönderildiğine dikkat çekildi. 2027 yılına kadar oyun içi reklam harcamalarının 18.41 milyar dolara ulaşacağının tahmin edildiği de kaydedildi. Decentraland, The Sandbox, Cryptovoxels gibi metaverse platformlarına da değinildi.

Öte yandan JPMorgan’ın metaverse raporunda, ilerleyen dönemde sanal emlak piyasasında, fiziksel emlak piyasasında olduğu gibi kredi, ipotek, kiralama sözleşmesi hizmetleri verilebileceği belirtildi.

Son olarak bankacılık devinin kripto ve metaverse alanından sorumlu yöneticisi Christine Moy, metaverse konusunda müşterilerinin çok fazla ilgileri olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl