Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bankacılık devinden Square notu: 1871’de JP Morgan almak gibi

square

Yatırım bankacılığı şirketi Mizuho Securities’e göre, Square gibi ödeme şirketleri, önümüzdeki on yıl içinde geleneksel bankaların pazar payını ele geçirebilir. Yayımlanan araştırma notunda Square’in geliştirdiği bir hizmet olan Cash App’in “geleceğin para merkezi bankası” olabileceği belirtildi.

Bankanın kıdemli analisti Dan Dolev, 15 Temmuz 2021 tarihli notta, “Bu durum, Square’i satın almayı, 1871’de JP Morgan hisseleri satın almaya benzer kılabilir.” ifadeleri yer aldı. Şirket, yüzde 59’luk potansiyel bir fiyat artışını gösteren 380 dolarlık fiyat hedefiyle Square’ı “satın al” derecesinde tutuyor.

Raporda, Cash App’in 400 ila 500 milyon hesaplık ABD pazarının büyük bir bölümünü ele geçirebileceği tahmin ediliyor.

Dolev, Square’in Cash App uygulamasının şu anda 30 ila 40 milyon arasında kullanıcıya sahip olduğunu, JP Morgan ve Wells Fargo gibi eski bankaların kullanıcı başına ortalama 400 ila 700 dolar gelir elde ettiğini, dolayısıyla Square’in büyüme potansiyeli taşıdığını vurguluyor. Dolev’e gore, Cash App’in brüt karı, önümüzdeki yıllarda 4 – 8 kat aralığında büyüme kaydedebilir.

Square şirketinin başında, Bitcoin’e verdiği açık destekle bilinen, aynı zamanda Twitter’ın da CEO’su olan Jack Dorsey bulunuyor. Bu arada Square, bilançosunda mevcut fiyatlarla 250 milyon dolarlık (8 bin 27 BTC) Bitcoin de tutuyor.

Mizuho’nun Square ile ilgili iyimser görüşü, şirketin Bitcoin ile ilgili projelerini hızlandırmasının ardından açıklandı. Daha önce Bitcoin alımı yapan Square, bir yandan da Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmek için çalışıyor. Şirket, bu cüzdanla, Bitcoin saklamayı herkes için daha erişilebilir yapmayı hedefliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl