Bankacılık Devleri Credit Agricole ve Santander kripto saklama onayı aldı

Fransa'nın önde gelen bankalarından Credit Agricole ve Santander'in varlık hizmeti şirketi olan CACEIS, Fransız düzenleyicilerden kripto para saklama hizmetleri sunmak için yeşil ışık aldı.

fransa-meclis

Bankacılık devleri Credit Agricole ve Santander’in sahip olduğu varlık hizmeti şirketi CACEIS, kripto paralar gibi dijital varlıklar için saklama hizmetleri sağlamak üzere Fransa’nın piyasa düzenleyicisi AMF’ye kaydoldu.

Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi’ne (AMF) göre, CACEIS Bank bu amaçla 20 Haziran’da tescil edildi ve bu durum düzenleyicinin web sitesinde onaylandı.

AMF’nin web sitesine göre şirket, 20 Haziran’da dijital varlık hizmet sağlayıcısı (DASP) olarak kayıt yaptırdı. Fransız gözlemci tarafından kaydedilen kripto şirketlerinin artan sayısına büyük bir geleneksel finansal hizmetler grubu eklendi.

Fransa kripto para sektörünü destekliyor

Sigortacılar, emeklilik fonları ve özel sermaye şirketleri de dahil olmak üzere varlık yöneticilerine hizmet veren köklü bir kuruluş olan CACEIS Bank, artık Avrupa’nın kripto düzenleyici yapısı altında halihazırda kabul edilmiş olan Societe Generale-Forge ve AXA Investment Managers gibi diğer büyük geleneksel finans oyuncularının yanında yer alıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e tescil veren ilk büyük Avrupa ülkesi olan Fransa yeni gelişen sektörü destekliyor.

CACEIS, web sitesinde geçen yılın sonunda 4,51 trilyon dolarlık varlıktan sorumlu olduğunu belirtiyor. Credit Agricole SA yüzde 69.5’lik payla grubun çoğunluğuna, Santander ise yüzde 30.5’ine sahip.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl