Bankacılık krizi kriptoda DEX, CEX ve yapay zeka token’larına yaradı

Silikon Vadisi Bankası'yla geçen hafta başlayan ve Signature Bank ile devam edip hafta sonu kaosa dönüşen bankacılık krizinde merkeziyetsiz finans ve bazı merkezi borsa token'ları ciddi yükselişler gösterdiler. Yapay zeka coin'lerinde de önemli artışlar görülmeye başlandı.

Geleneksel finans ve bankacılık krizinde yaşanan belirsizlik, kripto paraları bir anda yine tercih edilen yatırımlar arasına aldı. Hafta sonu yaşanan kaos DEX, CEX ve AI (yapay zeka) token’larına olan ilgiyi ciddi şekilde artırdı.

OKX borsasının token’ı OKB ile Gate.io’nun kendi token’ı olan GT merkezi borsaların kripto paralarında yükselişlerde başı çekerken, merkeziyetsiz finans tarafındaki coin’lerde ise DYDX ve SNX ön plâna çıktı. OKB yüzde 17’den fazla yükselişle yeniden 50 dolar seviyesini gördü. Synthetic (SNX) yükselişi bir ara yüzde 30 oranına kadar çıktı. GMX yükselişi %15, DYDX yükselişi ise %12’yi aştı.

İflas eden FTX borsasının token’ı olan FTT bile %10’luk artışla 10 dolar sınırına dayandı.

Yapay zeka coin’leri de hareketli

Son dönemin en çok konuşulan alanı olan yapay zeka da kripto para alanına dahil olurken, kripto paralardaki yükselişlerden de yararlanmayı bildi. OCEAN %10, AGIX %15, GRT %12, GFT ise %25’lik yükselişler yaşadılar.

Hafta sonu 1 trilyon doların altına inen kripto para piyasasının toplam değeri de, özellikle ABD devletinin müdahalesinin ardından gelen yükselişle 1.1 trilyon doların da üzerine çıktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl