Bankacılık krizi kripto paraları alternatif yaptı: Coinbase raporu

Coinbase borsasının son yaptığı araştırma, ABD bankacılık krizinin, kripto paraları alternatif yatırım ve korunma aracı olarak görülmesini sağladığını gösteriyor. Yazılan raporda, açık blok zincirleri ve şeffaf akıllı kontratların bankacılık sistemine oranla daha güvenli olmasının, artık kalabalıklar tarafından fark edilmeye başlandığı belirtildi.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in kurumsal araştırmalardan sorumlu yöneticisi David Duong, yaşanan son bankacılık krizinin kripto paraların önemini gösterdiğini, insanların da artık bunu daha çok farkına varmaya başladığını belirtti.

“Bankalarla tamamen zıt”

Borsanın konuyla ilgili yazdığı raporunda değerlendirmelerde bulunan Duong şu ifadeleri kullandı:

“Orta ve uzun vadede kripto paraların çok daha güçleneceğini görüyoruz. Açık, güven problemi olmayan blok zincirlerinin yanı sıra şeffaf akıllı sözleşmeler, bankacılık krizinde görülen kötü risk yönetimleriyle taban tabana zıt bir şekilde konumlanıyor”

“Daha fazla kişi önemini kavradı”

Duong özellikle Credit Suisse kriziyle bu sistemin kısa süre içerisinde Avrupa’ya sıçrayabildiğinin görüldüğünü de belirtti:

“Teknik bazı durumlardan ötürü kripto paralar bu dönemde dayanıklılık gösterdi. Bunun yanı sıra artık insanların da alternatif bir yatırım aracı olması konusunda farkındalık yaşadığını görmeye başladık. Bankalar ve büyük geleneksel finans kurumları zorluklar yaşarken, kripto para fiyatlarında ise kayda değer bir yükseliş olması tesadüf değil. Credit Suisse gibi büyük bir kurum kısa süre içerisinde büyük sorunlar yaşamaya başladı”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl