Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BankDhofar, sınır ötesi ödemeler için Ripple ağına katıldı

ripple-xrp

Umman’ın ikinci en büyük bankası olan BankDhofar, RippleNet ağına katıldı. Banka, RippleNet üzerinden gerçek zamanlı ödemeler için Hint bankası IndusInd Bank ile bağlantı kuracak.

Duyuruya göre, BankDhofar müşterileri, bankanın uygulamasını kullanarak Hindistan’a 1000 riyal, yani yaklaşık 2 bin 600 dolara kadar para transferi gerçekleştirebilecek.

Açıklamada, Hindistan’ın dünyanın en çok havale alan ülkesi olduğu vurgulanırken BankDhofar’ın dijital bankacılıktan sorumlu yöneticisi Abu Baker Karim Al Balushi, “Bu hizmet, BankDhofar’ın bir dizi yeni ürün ve anında ödeme hizmeti sunma konusunda lider bir konumda olmasını sağlayacak. Hizmeti, dünya genelinde diğer ülkelere de yaymayı planlıyoruz.” dedi. Ripple’ın Güney Asya ve MENA bölgesinden sorumlu yöneticisi Navin Gupta ise “Ripple, Umman’dan Hindistan’a sınır ötesi ödeme deneyimini Blockchain teknolojisi ile daha kolay, daha ucuz ve daha güvenilir hale getirmek için BankDhofar ve IndusInd Bank ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyor.” şeklinde konuştu.

Ripple, geçen hafta da Mısır’ın en büyük bankası olan Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık kurmuş, bu banka da RippleNet ağına katılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl