Barclays, Binance borsasına kredi/banka kartıyla ödemeyi yasakladı

İngiltere merkezli önde gelen bankacılık kuruluşu Barclays, bugün müşterilerine gönderdiği bildirimde Binance’e kredi/banka kartıyla ödeme yapmayı bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu açıkladı.

Bankanın resmi Twitter hesabında da yer alan açıklamada, “Paranızı korumaya yardımcı olmaktan sorumluyuz. Bunu göz önüne alarak paranızı güvende tutmaya yardımcı olmak için Binance’e kredi/banka kartıyla yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurma kararı aldık. Binance ve genel olarak kripto varlıklara yatırım konusunda daha fazla bilgi için lütfen FCA web sitesini ziyaret edin. Bu kararın yol açabileceği aksaklıklar için özür dileriz.” denildi.

Ne olmuştu?

İngiltere’nin finansal piyasaları düzenleyen organı olan FCA, 26 Haziran’da Binance Group ve Binance Markets Limited (BML) ile ilgili bir tüketici uyarısı yayımlamıştı. Uyarıda Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunmasına izin verilmediği, bu firmanın daha geniş bir grup olan Binance Group’un parçası olduğu ifade edilmişti. Binance’ten bu uyarı sonrası yapılan açıklamada, BML’nin ayrı bir tüzel kişilik olduğu, Binance.com üzerinden herhangi bir ürün ya da hizmet sunmadığı, FCA bildiriminin Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi bulunmadığı kaydedilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl