Barclays, kripto para ticaret masası açmayı planlıyor

Bloomberg'de yer alan habere göre, uluslararası yatırım bankası Barclays, kripto para ticaret masası açma olasılığını gözden geçiriyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, uluslararası yatırım bankası Barclays, kripto para ticaret masası açma olasılığını gözden geçiriyor.

Banka, ticaret masası açmayı düşünerek öncelikle müşterilerinin bu alana ilgisinin yeterli olup olmadığı konusunda bir ön değerlendirme yaptı.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Barclays Uluslararası Başkanı Tim Throsby, Barclays’ın yüksek riskli işlemlerde milyarca dolarlık sermayeye yetki vererek ‘ticari ateşliliği’ yeniden canlandıracağını söylemişti. Bloomberg, Bitcoin‘in vahşi fiyat dalgalanmaları ile aradıkları yatırım türü olabileceğini belirtiyor.

Barclays sözcüsü Andrew Smith, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Dijital paralardaki gelişmeleri sürekli olarak izliyor ve müşterilerimizle bu piyasadaki ihtiyaçları ve niyeti hakkında görüşüyoruz.” dedi.

Geleneksel bir finans kurumu tarafından bir kripto ticaret masasının açılması, kripto paraların kitlelerce benimsenmesi adına öncü olacak. Kripto paralarla uğraşan serbest yatırım fonları, başlıca broker’ların menkul kıymetlerle yaptıkları gibi işlemleri ele alacak bankalar arıyorlar. Bazı Wall Street firmaları, müşterilere CME ve CBOE tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmalarını sağlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl