Barselona’daki ilk Celo Connect Global konferansının içeriği açıklandı

Celo sponsorluğunda

Celo’nun 4-5 Nisan 2022’de İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen tarihi La Llotja de Mar’daki ilk Celo Connect global konferansına az bir zaman kaldı. Programla ilgili daha daha fazla ayrıntı yakında verilecek.

Etkinliğin ilk konuşmacı grubunun NFX’ten Morgan Beller, Ledger’den Fabrice Dautriat, BlackRock’tan Henock Teklu ve Sound Ventures’tan Maaira Bajwa olacağı belirtildi.

Morgan Beller, geniş bir sektör yelpazesinde çeşitli ağlara ve pazar yerlerine yatırım yapan NFX’in Genel Ortağı.

Fabrice Dautriat, Ledger’da Platform Başkanı. 

Henock Teklu ise BlackRock Global Yapılandırılmış Kredi Başkanı ve Kıdemli Portfolyo Yöneticisi. Ayrıca Yapılandırılmış Kredi Yatırım Komitesi’ne eş başkanlık ediyor.

Tam konuşmacı kadrosu önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Yeni bilgiler için CeloConnect.com’u düzenli olarak kontrol edin. E-posta güncellemelerini almak için kaydolun ve Twitter’da @celoorg’u ve Türkiye Celo hesabını (@trcelo) takip edin.

Neler olacak?

Barselona’daki bu iki günlük konferans için dünyanın dört bir yanından 700’den fazla Celo topluluğu üyesi gelecek. Konferans; açılış konuşmaları, söyleşiler, teknoloji sohbetleri, atölye çalışmaları, benzersiz sürükleyici deneyimler ve daha fazlasını içerecek.

Katılımcılar, Celo üzerinde proje ve NFT’ler oluşturma, DAO’ları yapılandırma ve Celo’yu yerel topluluklara entegre etme konusunda geniş bir yelpazede yeni araçlar ve öğrenimlerle ayrılacaklar.

Konu başlıkları

Bu yıl dört konu başlığına odaklanılıyor:

  1. Evrensel Temel Gelir (UBI) ve Finansal Araçlara Evrensel Erişim

Evrensel temel gelir, ekonomik ve ahlaki bir zorunluluk olmasının yanı sıra, aynı zamanda Celo’nun herkes için finansal refah koşulları yaratma misyonuyla derinden uyumlu. Dünya çapında yaklaşık 1,7 milyar banka hesabı olmayan insanla, kripto para teknolojisi global ve kapsayıcı UBI’ye doğru uygulanabilir bir yol sağlayabilir.

Bu başlık, Celo ekosistemindeki finansal araçlara ve hizmetlere daha fazla erişim sağlayan UBI ve DeFi protokollerini vurgulayacak.

  1. Sürdürülebilir/Yenilenebilir Ekonomiler ve İklim Değişimi

Celo, ekonomik büyümenin global ekolojilerin yenilenmesine yol açtığı bir finansal sistemin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyor. İklim Kolektifi‘nin yardımıyla, Celo Rezervi’nin en az %40’ının korunan ormanlar, turbalıklar ve yenilenebilir tarım gibi tokenize edilmiş doğa destekli varlıklara 2025’in sonuna kadar tahsis edilmesi hedefleniyor.

Katılımcılar; NFT’ler, doğal sermaye ve karbon kredilerinin tokenize edilmiş temsillerini oluşturmaya başlayan Celo üzerine inşa edilen topluluk projeleri hakkında bilgi edinecekler.

  1. Topluluk Odaklı Ticaret

Ticari ilişkiler, toplulukları güçlendirmek için etkili bir güç olabilir. Bu, görece küçük satıcıların daha küçük yerleşim birimlerini bir arada tutan bir etken geldiği yerel bağlamlarda veya Etsy gibi platformların topluluk duygusuyla da bilindiği global bağlamda gerçekleşir.

Bu başlık, Celo ekosisteminde bu alanda oluşan yaratıcı platformları, karşılıklı kredi protokollerini, topluluk para birimlerini ve diğer girişimleri öne çıkaracak.

  1. NFT’ler ve Yaratıcılar

Celo’nun NFT topluluğu, sürdürülebilirlik ve iklim değişimine odaklanan sanatçılarla dolup taşıyor.

Celo’da NFT mint etmekle ilgileniyorsanız, bu içerik tam size göre!

Mekan hakkında

13.  yüzyılda inşa edilen La Llotja de Mar, tarihi şehir merkezinde ve deniz kıyısında yer alıyor ve Akdeniz’deki Gotik mimarisinin en güzel örneklerinden biri. 14. yüzyılda Barselona, ​​Llotja’daki operasyon merkezinin genişlemesine yol açan, bölgedeki en önde gelen ticaret şehirlerinden biri olarak biliniyordu.

14. yüzyılda Llotja, kraliyet düğünleri için bir destinasyon haline gelmişti. Daha sonra, 1915-1994 yılları arasında Barselona Menkul Kıymetler Borsası’nın merkezi olarak hizmet verdi. Bugün, Barselona Ticaret Odası, etkinlikler ve kutlamalar için birinci sınıf bir mekan olan Llotja’yı yönetiyor ve sürdürüyor.

Eski bir finansal değişim ve ekonomik faaliyet merkezi olarak, herkes için refah koşullarını yaratan yeni bir finansal sisteme katkıda bulunan yenilikçileri ve geliştiricileri bir araya getirmek için daha iyi bir alan olamazdı.

Kendinizi Barselona Blockchain Haftasına bırakın

Celo Connect konferansı çevresinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Takip etmek için Barselona Blockchain Haftası takvimini kontrol edin. Bir etkinlik düzenliyorsanız, takvimde listelediğinizden emin olun!

Erken rezervasyon biletleri şimdi satışta!

Celo Connect iki günlük bir konferanstan daha fazlası. Celo’nun arkasındaki ekiple tanışmak, Web 3.0’ın geleceğini inşa eden topluluk üyelerinden öğrenmek ve Celo ekosistem projelerinin ve girişimlerinin gerçek dünyada nasıl bir fark yarattığını ilk elden görmek için bir şans. Her şeyden önce, eşzamanlılığa ve sihire ilham verecek bir olay!

250 dolara erken rezervasyon bileti satın alabilirsiniz. Bilet fiyatlarına tüm konferans programları ve Barselona’daki popüler bir art deco fabrikası olan Utopia 126’daki Celo Connect partisi dahil. Erken rezervasyon biletleri tükendikten sonra bilet fiyatları 400 dolara çıkıyor. Erkenden yerinizi alın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl