Birçok meme coin düşerken BRETT yükseldi: 1 milyar doları aştı

Coinbase tarafından geliştirilen Ethereum 2. katman ağı olan Base üzerindeki meme coin'lerden BRETT, hafta sonundan itibaren büyük yükseliş içinde yer alırken, ATH yapmasının yanı sıra 1 milyar dolarlık piyasa değerini de ilk kez geçti.

Bugün birçok meme coin için düşüş günü olsa da, Base ağındaki BRETT ise yükselişine devam ediyor. Son 24 saatte %5, son bir haftada ise %62 artan bu meme token, 1 milyar dolarlık piyasa değerini de ilk kez aşmış oldu.

Son dönemin rekor üstüne rekor kıran meme coin’i PEPE ve 2023’ün sonunda patlama yapan Solana tabanlı BONK, bugün %10’dan fazla düşerken, DWF Labs’in alım yapacağını duyurduğu Floki de %5 değer kaybetti. WIF de %7’den fazla düşüş gördü.

Ancak tüm bu düşüşlere rağmen geçtiğimiz haftadan bu yana sert şekilde yükselen Base ağı meme coin’i BRETT, dün de %25 yükseldi. Pazar akşamı ilk kez 1 milyar doları aşan ve ATH yapan BRETT, şu anda 1.2 milyar dolarlık değere sahip ve bu onu, BASE ağında bu seviyeye ulaşan ilk meme coin yaptı.

BRETT’in yükselişinin ardında ne var?

İnternet kültüründe büyük bir fenomen haline gelen “Pepe the Frog” karakterinin yaratıcısı olarak bilinen Matt Furie tarafından yaratılmış bir çizgi roman dizisi olan Boy’s Club’dan esinlenerek ortaya atılan BRETT’in yükselişinin arkasında spesifik bir sebep yok.

Ancak son dönemde Base ağındaki tekil cüzdan sayısının ve işlem hacminin de ciddi seviyede arttığı biliniyor. Ve özellikle PEPE ile Solana ağındaki meme coin çılgınlığının bir bölümü Base ağına da sıçramış olabilir.

2024’ün ilk 6 ayının meme coin’lere çok büyük likidite sağladığı düşünüldüğünde, bunalrın bir bölümünün yavaş yavaş Base gibi hacmin düşük ve yükseliş potansiyelinin de fazla olduğu yerlere sıçraması olası bir durum…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl