Ayı sezonuna rağmen BAYC NFT’si 927 bin dolara satıldı

Geçtiğimiz sene çılgınlık seviyesinde ilgi gören ve başta ünlüler olmak üzere birçok kişinin milyonlarca dolar ödeyerek alım yaptığı Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT , ayı sezonundaki büyük düşüşlere ve durgunluğa rağmen 927 bin dolara satıldı.

Terra LUNA çöküşü, FTX’in iflası, Fed’in dolara müdahalesi ve savaş derken tüm piyasalar gibi NFT’lerde de çok büyük düşüşler yaşandı ve “floor price”lar (taban fiyatlar) adeta çakıldı.

Ancak 2021 yılına damga vuran, Stephen Curry’den Justin Bieber ve Madonna’ya kadar birçok ünlünün satın aldığı Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT de “kripto kışı”na rağmen 800 ETH fiyatla satıldı.

BAYC koleksiyonunun 232 numaralı ürünü dün 800 ETH fiyatla (yaklaşık 927 bin dolar) Web3 bulut yazılım şirketi Chain’in CEO’su Deepak Thapliydal tarafından, anonim NFT koleksiyoncusu Keung’a satıldı. Keung, attığı tweet ile de Thapliydal’a teşekkür etti.

Altın kürklü Bored Ape olarak bilinen bu ürün, nadir NFT’lerden biri olarak görülüyor

Tek bir NFT için 8 bin ETH ödemişti

Thapliyal da NFT koleksiyoneri olmasıyla biliniyor. Chain CEO’su Şubay ayında tek bir CryptoPunks NFT’si için yaklaşık 24 milyon dolar değerde olan 8 bin ETH’lik ödeme yapmıştı. Thapliyal kısa süre önce CEO’su olduğu Chain şirketinin de FTX’in iflasından etkilendiğini ve bazı NFT’lerini satacağını belirtmişti. işte o satışlardan biri de 232 numaralı BAYC NFT’si oldu. Thapliyal, rekor fiyat ödediği CryptoPunks NFT’sini ise satmayacağını belirtmişti. CEO, tüm bu tweet’leri daha sonra sildi.

Son olarak 1 milyon dolar civarında satılan BAYC NFT’si ise 1 Ekim’de 777 ETH’ye satılan (dönemin fiyatıyla 1.02 milyon dolar) 8585 numaraları NFT’ydi.

Justin Bieber’ın BAYC NFT değeri %90 eridi

NFT piyasasının ne kadar eridiğini görmek için ünlülerin yaptığı ödemelere bakmak da yeterli olabilir. Şubat ayında 1.3 milyon dolara ödeyerek BAYC NFT’si alan ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın bu ürünü şu anda yaklaşık 69 bin dolar değerde…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl