BCG ve Bitget raporu: Kripto para kullanıcıları 1 milyara ulaşabilir

Küresel danışmanlık şirketi Boston Consulting Group, kürsel kripto para borsası Bitget ve yatırım şirketi Foresight Ventures, kripto paraların geleneksel varlıklara kıyasla halen çok erken dönemde olduğu ortaya koyan ortak bir rapor yayımladı.

39 sayfalık raporda, yaşanan aksamalara rağmen kripto ekonominin kalıcı olacağı vurgulandı. Kripto paraların hala benimsenme eğrisinin başında olduğunun belirtildiği raporda, bunu destekleyen verilere de yer verildi.

Rapora göre, hisse senetlerindeki yüzde 25’e karşın bireysel servetin sadece yüzde 0.3’ü kripto varlıklarda tutuluyor. Ayrıca hacim açısından kripto paraların benimsenme düzeyi, 1998 yılındaki internetin durumuyla benzerlik taşıyor.

Rapor, toplam kripto para kullanıcılarının sayısının 2030 yılına kadar 1 milyara ulaşabileceğini öne sürüyor.

Öte yandan gelişmekte olan ekonomilerin kripto paraların benimsenmesine öncülük ettiği kaydedildi.

Rapor hakkında değerlendirmelerde bulunan Bitget’in yöneticisi Gracy Chen, “Rapor, kripto para piyasasındaki son gelişmelere ışık tutuyor. Piyasa koşullarına rağmen yatırımcılardan büyük bir ilgi görmeye devam ediyoruz. Raporun bulgularına göre, kripto işlem hacmi hala büyüyecek geniş bir alana sahipken LATAM ve APAC, daha yüksek pazar potansiyeli ve ilerici kripto düzenlemelerinden dolayı küresel oyuncular için en çekici iki bölge olmayı sürdürüyor. Bu iki bölge bizim de öncelikli odak noktalarımız arasında yer alıyor.” dedi.

Raporun tamamı için: https://bit.ly/3RSBDDC

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl