Kripto para borsası Beaxy’nin 570,000 dolar kaybettiği iddia ediliyor

Kripto para istihbarat şirketi SharkCIA'den bir analist, yaklaşık iki hafta önce saldırıya uğrayan Beaxy'nin 570,000 dolarlık bir kaybı olduğunu ileri sürdü.

Kripto para istihbarat şirketi SharkCIA’in analisti John Galt‘a göre, iki hafta önce kripto para borsası Beaxy’ye gerçekleştirilen saldırı sırasında borsa, 44 Bitcoin ve 111,000 XRP kaybetmiş olabilir.

Galt, saldırının ardından borsanın ana Bitcoin cüzdanındaki BTC’lerin yüzde 95 azaldığını ve şirketin -başka rezervi yoksa- parasının tükenmiş olabileceğini ileri sürdü.

Borsa, şu anda kullanıcıların borsaya daha fazla para getirmeleri için çeşitli teşvikler sunuyor.

Saldırı nasıl gerçekleşti?

Beaxy’ye küçük miktarda XRP yollayan bilgisayar korsanları, borsanın sistemini yanıltmayı başararak milyonlarca XRP gönderilmiş gibi gösterdi. Bunun sonucunda borsa, saldırganlara parası ödenmeyen büyük miktarda XRP tahsis etti. Elde ettikleri bu XRP’leri Bitcoin karşılığında satan saldırganlar, Bitcoin’leri de hızla borsadan çektiler. Bu süre zarfında Beaxy’de XRP’nin fiyatı da yüzde 60’tan fazla düştü.

Borsa, şimdiye kadar saldırı sırasında ne kadar para çalındığını açıklamadı. Beaxy, olayda Ripple’ı işaret ederken Galt, hatanın Beaxy’de olduğunu iddia ediyor.

En çok Türkler tarafından kullanılıyor

Beaxy.com’un SimilarWeb üzerinde ziyaretçi istatistiklerine bakıldığında Türkiye açık ara farkla birinci sırada yer alıyor. Borsanın tüm trafiğinin yüzde 40’ından fazlasını Türkiye oluştururken Türkiye’nin ardından yüzde 11.5 ile Amerika geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl