Tartışılan kripto para borsası Beaxy’nin liderinden sürpriz istifa, BXY’de dev yükseliş

Ağustos ayında hack'lenen, ardından CEO'sunun ortaklıkta görünmediği iddialarıyla gündeme gelen kripto para borsası Beaxy'nin lideri istifa etti. Borsada yönetim tamamen değişirken BXY'nin fiyatı yüzde 70 arttı.

Kullanıcı tabanının önemli bir bölümünü Türklerin oluşturduğu ve bir süredir tartışılan kripto para borsası Beaxy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Artak Hamazaspyan’ın istifa ettiği açıklandı.

Borsadan yapılan resmi açıklamada, Hamazaspyan’ın ilk çocuğunun doğumuna hazırlanırken ailesiyle daha fazla vakit geçirebilmek için bu kararı aldığı belirtildi. CEO, birkaç aydır ortalıkta görünmüyordu.

Açıklamaya göre, Hamazaspyan’ın yerine Nick Murphy ile Bay Abbott, şirketin eş başkanları olarak belirlendiler. Nick’un uzun zamandan bu yana Beaxy Operasyon Başkanı olduğu ve bütün yönleriyle borsa işleyişine hakim olduğu vurgulanırken Bay’in ise süreç iyileştirmenin yanı sıra listelemeleri ve ortaklıkları yönettiği ifade edildi.

Ek olarak borsanın büyük bir finansal ortakla anlaşma sağladığı duyuruldu. Bu şirketin binlerce çalışana sahip küresel bir finans hizmetleri şirketi olduğunun altı çizildi.

Son olarak Beaxy, “Gelecek haftalarda güncellenen teknoloji ve ortaklıklar hakkında daha fazla duyuru yapacağız” açıklamasında bulundu.

BXY’de yüzde 70’lik artış

Beaxy bu duyuruyu yaparken borsanın kripto parası BXY’nin fiyatı hızlı bir şekilde yükseldi. BXY, kısa bir sürede 0,0065 dolardan 0,011 dolara çıkarak yaklaşık yüzde 70 oranında değer kazandı. Fiyat daha sonra 0,0088 dolara çekildi.

Bu arada Beaxy, geçtiğimiz Ağustos ayında yaklaşık 45 BTC ve 111,000 XRP’nin çalınmasıyla sonuçlanan bir saldırı geçirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl