Belarus hükümeti, dijital para birimlerini yasallaştırıyor

Bitcoin’in yasalarca düzenlenmesi şu anda Bitcoin topluluğundaki herkesin dilinde olan bir konu. Bitcoin’i ve Blockchain’in geleceğini doğrudan etkileyecek düzenlemelerle ilgili her gün farklı bir gelişme yaşanıyor. Bu konuda son haberler Belarus’dan. Belarus’daki yerel medya organlarına göre Belarus Devlet Başkanı Aleksander Lukashenko, dijital para birimlerini yasallaştırma konusundaki kararını verdi. Başkanın kararı, Blockchain teknolojisine dayalı dijital para birimlerinin sivil dolaşıma girmesini öngörüyor. Söz konusu düzenlemenin ilk etabı Silikon Vadisi’nin bir benzeri olan Belarus High Technologies Park şirketlerinin dijital para borsaları kurabilmesi, ICO’lar...

Bitcoin’in yasalarca düzenlenmesi şu anda Bitcoin topluluğundaki herkesin dilinde olan bir konu. Bitcoin’i ve Blockchain’in geleceğini doğrudan etkileyecek düzenlemelerle ilgili her gün farklı bir gelişme yaşanıyor.

Bu konuda son haberler Belarus’dan. Belarus’daki yerel medya organlarına göre Belarus Devlet Başkanı Aleksander Lukashenko, dijital para birimlerini yasallaştırma konusundaki kararını verdi.

Başkanın kararı, Blockchain teknolojisine dayalı dijital para birimlerinin sivil dolaşıma girmesini öngörüyor.

Söz konusu düzenlemenin ilk etabı Silikon Vadisi’nin bir benzeri olan Belarus High Technologies Park şirketlerinin dijital para borsaları kurabilmesi, ICO’lar aracılığıyla finansman çekebilmesi ve sivil dolaşımda dijital para birimlerini kullanabilmelerini yasallaştırmayı kapsıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl