Belarus Cumhurbaşkanı Lukashenko: Kripto para madenciliği yapın

Kripto paraların benimsenmesi her geçen gün artarken son olarak doğu Avrupa bölgesi ülkelerinden Belarus'un cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko'dan konuyla alakalı olumlu bir yorum geldi. Lukashenko, ülkedeki işçilerin ucuz iş kollarında çalışmak için Polonya ya da Almanya'ya gitmek yerine kripto para madenciliği yapmalarının daha iyi olacağını savundu.

Kripto paraları öven devlet başkanlarına Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko da eklendi. Dünyanın en büyük gübre üretim merkezlerinden biri olan Belaruskali’de çalışanlarla ve işçilerle buluşan Lukashenko, başta denizaşırı ülkeler olmak üzere yurt dışında Belaruslu işçiler için yüksek talep olmadığını ve bu yüzden ucuz iş kolları için ülke dışına çıkmanın mantıklı olmadığını söyledi.

“Yeterince elektrik var, kripto para madenciliği yapın”

Daha önce de birçok kez “Bizim işçilerimizi yurt dışında kimse beklemiyor” diyen Belarus Cumhurbaşkanı, Gomel bölgesindeki konuşmasında şunları söyledi:

“Bu bölgede birçok terk edilmiş endüstriyel tesis var. Enerji ve elektrikle ilgili birçok iş kolu oluşturulabilir. Elektrikle ilgili bir şeyler yapın. Sonunda da, adı artık her neyse, kripto para madenciliği yapın. Bu ülkede yeterince elektrik var. Kullandığınız elektrikten artan ile bunu yapabilirsiniz”

Kripto paraları serbest bırakmıştı

Belarus 2018 yılının Mart ayında, Sovyet tarzı ekonomisinin bazı bölümlerini liberalleştirerek yabancıyı yatırımcıyı çekmek ve özel sektörün büyümesini teşvik etmek amacıyla kripto para madenciliği ve ona bağlı faaliyetlere izin vermişti.

Nükleer santralinde Bitcoin madenciliği önermişti

Lukashenko, 2019 yılında da Litvanya sınırının hemen yanındaki Grodno bölgesindeki nükleer santralede artan enerjiyle kripto para madenciliğinin yapılabileceğini belirtmişti. Ülkenin en büyük finansal kurumlarından olan Belarusbank da geçen sene müşterilerinin Visa kartı ile kripto para almasına izin vermeye başlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl