Ünlü analist Cowen, Bitcoin’de sene sonu için bir göstergeyi işaret etti

Kripto para yatırımcıları Bitcoin'deki 73 bin dolarlık zirvenin ardından yükselişin devam edip etmeyeceğini sorgularken ABD'li finansal analist Benjamin Cowen, burada dikkat edilmesi gereken noktanın 200 günlük basit hareketli ortalama olduğunu söyledi.

Youtube ve X üzerinde yaptığı kripto para piyasası analizleriyle bilinen Benjamin Cowen, yükselişin devam etmesi için Bitcoin’in 200 günlük basit hareketli ortalamasına tekrar ulaşması gerektiğini söyledi.

“4. çeyrekte yükselip yükselmeyeceğini belirleyecek”

Geçmiş döngülerden ve boğa sezonlarından konuyla ilgili örnekler de veren Cowen şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin şu anda 200 günlük basit hareketli ortalamasının altında. Bunun en dip seviyesini de 5 Temmuz’da gördü. Bu sene 4. çeyrekte nerede olup olmayacağımızı bence bu seviyenin ne kadar çabuk şekilde elde edilip edilememesi belirleyecek.

  • 2013’te Bitcıin bu ortalamanın altına düştü. 5 Temmuz’da yine buranın dibi görüldü ancak sonra yavaşça yukarı tırmanış geldi ve 4. çeyrekte de bir ralli yaşandı.
  • 2016’da BTC bu ortalamasının altına ağustos ayında indi. Ancak burada da çabuk geri döndü ve yıl sonu rallisi yaşandı.
  • 2019’da ise 200 günlük basit hareketli ortalamanın altına eylül ayında indi. Ve sonunda buraya belli bir zaman içinde ulaşamadı. Sonunda da Bitcoin 4. çeyrekte düştü.

Burada ne olacağını tahmin etmek zor. Ben 200 günlük basit hareketli ortalamaya bakmaya devam edeceğim. Bitcoin o seviyeye ne kadar çabuk ulaşırsa, 4. çeyrekte ralli görme ihtimalimiz o kadar artar. Bu süre ne kadar uzun olursa 2019’da olduğu gibi düşüş ihtimali de artar. O zaman yükseliş, belki de bir sene sonra gelir”

“Her şey karbon kopya olmaz”

Geçmiş döngülerle ilgili yaptığı kıyaslamalara da değinen Cowen, “Geçmiş yıllarla bir kıyaslama yapmak her zaman kolaydır. Şunu unutmayın ki, her döngünün az da olsa birbirinden farkı vardır. Dolayısıyla ben hiçbir zaman, ‘önümüzdeki döngüde hangi yılın karbon kopyasını yaşayacağız’ diye düşünmem” dedi.

Bitcoin’de uzun vadeli trend’leri belirlemek için önemli bir gösterge olan 200 günlük basit hareketli ortalama şu anda 58.758 dolar civarında bulunuyor.

Bitcoin ise sabah saatlerindeki 55 bin dolarlık seviyesinden öğle saatlerinde 57 bin dolar seviyesine yükselmiş durumda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl