Bernstein analistlerinden Bitcoin yorumu: Altına göre “hızlı at” gibi…

Yönetimi altında 800 milyar dolardan fazla varlık olan ve yüksek gelirli kişilere varlık yönetim hizmeti veren Bernstein şirketinin analistleri altın ve Bitcoin kıyaslaması yaptı. Şirketin son raporunda altına güvenenlerin, Bitcoin'e çok daha fazla güvenmesi gerektiği belirtildi ve "daha hızlı at" benzetmesi yapıldı.

Özellikle mart ayında yaşanan bankacılık kriziyle beraber Bitcoin ve altın fiyatlarında önemli yükselişler görülürken, Bitcoin’in altına oranla yine daha fazla yükselmesi dikkat çekiyor. Sarı metal 2000 dolar seviyelerinde fiyatlanırken, en büyük kripto para ise dün akşam 30 bin dolara yükselerek, sene başından beri olan yükselişini yüzde 70’lere çıkardı.

Yönetimi altında 800 milyar dolardan fazla varlık bulunan Bernstein’in analistleri ise son raporlarında, altına güvenip Bitcoin’e güvenmemenin “mantıksız” olduğunu dile getirdiler ve şu ifadeleri kullandılar:

“Eğer altına güveniyorsanız, Bitcoin’e daha çok güvenmelisiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kriz dönemlerinde Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon artar. Şu anda gördüğümüz de bu… Bununla birlikte ne zaman para değersizleşse altın ve Bitcoin ralli yapar ve burada Bitcoin altını geçer. Daha hızlı giden at Bitcoin olur. Örnek olarak Kovid döneminde Bitcoin, altından 2.9 kat daha fazla yükseldi. İçinde bankacılık krizinin de olduğu sene başından bu yana Bitcoin yüzde 71 artarken, altın sadece %10 arttı”

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 30000, altın ise 2000 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl