Beyaz Saray danışmanı, Bitcoin ve Filecoin yatırımcısı çıktı

Uzun zamandır kripto paraları ve regülasyonlarını tartışan ABD'nin merkezinden, Beyaz Saray'dan bir danışmanın çok ciddi kripto para yatırımlarının olduğu ortaya çıktı. Beyaz Saray'ın teknoloji başdanışmanlarından olan Tim Wu, Bitcoin ve Filecoin sahibi olduğunun resmi bildirimini yaptı.

ABD medyasından Politico’nun haberine göre, başkan Biden’ın Mart ayında teknoloji danışmanlığına ve Ulusal Ekonomi Konseyi’nde rekabet kurulu danışmanlığına getirdiği Tim Wu, resmi olarak yaptığı bildirimde hangi kripto paralara sahip olduğunu açıkladı. Haberde Wu’nun, 1 milyon dolar ile 5 milyon dolar arasında değerde Bitcoin ve 100 bin dolar ile 250 bin dolar arasında Filecoin sahibi olduğu belirtildi.

Trump öncesi başkan Obama döneminde de Federal Ticaret Komisyonu ile Ulusal Ekonomi Konseyi’nde görev yapan Wu, ABD’deki büyük teknoloji şirketlerinin sahip olduğu gücü eleştiren birçok yazı ve makale kaleme almıştı. İnternet, bilgi teknolojileri ve iletişim hakkında da çalışmaları bulunan Wu’nun ayrıca kripto paralar konusunda yorum yapmaması da dikkat çekiyor.

“Bitcoin ve kripto paralar hakkında bilerek konuşmuyor”

Haberi yapan Politico’ya konuşan ve ismi verilmeyen bir yetkili ise Wu’nun kişisel mâli çıkarları sebebiyle Bitcoin ve kripto paralarla ilgili yorum yapmaktan bilerek kaçındığını iddia etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl