Biden yönetimi kripto endüstrisiyle iletişime geçti: 2 haftada büyük değişim

Trump'ın kripto paralar konusundaki olumlu açıklamaları, seçim yarışının kıyasasıya geçeceğini düşünen Biden yönetimini de harekete geçirdi. ABD'den gelen haberler, özellikle son 2 haftada Biden yönetiminin, endüstrinin oyuncularıyla olumlu görüşmeler yaptığı ve kripto paralar konusunda çıkarılacak olan yasalar için de fikirlerini aldığı yönünde…

Başkanlık yarışını Trump’a kaybetmek istemeyen Biden yönetimi de kripto paraların değerini anlamış görünüyor. Biden’a bağlı ekiplerin son günlerde kripto endüstrisinin önemli oyuncularıyla toplantılar yaptıkları kaydedildi.

“Büyük değişim var”

ABD medyasından The Block’un kaynaklarını gizli tuttuğu haberine göre; Biden yönetimi son iki haftada kripto paralara olan bakış açısını tamamen değiştirdi ve bu anlamda endüstrinin büyük oyuncularıyla da toplantılar yaptı. Kaynaklar, Biden yönetiminin kriptoya olan tavrında büyük değişim olduğunu, görüşmelerin de hala devam ettiğini ifade ettiler.

“Kripto bağlantılı sorunla başkanlığa mâl olabilir”

Biden ve ekibinin kripto paralarla ilgili yaşanacak bazı sorunların seçimde oy kaybı getirebileceğini ayrıca, Trump ile girişilecek yarışın “ucu ucuna” geçeceği düşünüldüğünde bu dünyanın güvenini yeniden kazanmanın önemini daha iyi anladığı ifade edildi.

SAB 121 vetosundan sonra…

Aslında Biden hükumeti son dönemde kripto paralara karşı olumsuz bir tavır içerisinde bulunuyordu. Hatta son olarak SEC’nin SAB 121 adlı kurallarını devre dışı bırakan bir yasa tasarısı Kongre’den geçmesine rağmen, yine Biden duvarına toslamıştı. Biden, tasarıyı veto edeceğini belirtmişti. Ancak bu adım kripto endüstrisinin yoğun tepkisiyle karşılaşmış ve Beyaz Saray FIT21 adlı bir başka yasa tasarısını ise veto etmeyeceğini açıklamak zorunda kalmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl