Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Joe Biden 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini bugün imzalayacak

joe-biden (2)

ABD Başkanı Joe Biden’ın dün Temsilciler Meclisi’nde onaylanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini bugün imzalayacağı duyuruldu.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Başkan, bugün öğleden sonra Amerikan Kurtarma Planı’nı Oval Ofis’te imzalayacak. Toplantıya Başkan Yardımcısı da katılacak.” denildi.

Biden, paketi ilk olarak Cuma günü imzalamayı planlamıştı. İmza böylece bir gün öne çekilmiş oldu.

Paket dahilinde çoğu Amerikalıya bin 400 dolar doğrudan ödeme yapılacak ve işsizlik yardımları Eylül ayına kadar uzatılırken haftalık 300 dolar olacak.

Ayrıca paket, koronavirüs aşıları, testleri, okulların açılmasını sağlamak için milyarlarca dolarlık fon da içeriyor. Ek olarak yerel idareler, eyalet yönetimlerine, zor durumdaki restoranlara, havayolu sektörüne yardım yapılması da öngörülüyor.

Paket içeriğinde acil işsizlik yardımı, düşük gelirlilere ve çocuklu ailelere vergi indirimi ile sağlık sigortası sübvansiyonları gibi maddeler de var.

1.9 trilyon dolarlık bu paket, bir başka tarihi teşvik paketi. Geçtiğimiz yılın Mart ayında, Trump döneminde 2.2 trilyon dolarlık bir paket hazırlanmış ve başkanın imzasından geçmişti. Sonrasında Aralık ayında 900 milyar dolarlık bir paket daha geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl