Biden’dan Trump karşısında yeni kripto hamlesi: Tekrar çağrıldı

ABD'de başkanlık yarışında kripto paralar önemli bir yer edinmeye başlarken, Biden hükumetinden Trump'a karşı yeni bir hamle geldi. Beyaz Saray, Joe Biden'a bir dönem kripto paralar konusunda danışmanlık veren Carol House'ı aynı görevle bir kez daha işe aldı.

Biden hükumeti, ABD vatandaşları karşısında “kripto para karşıtı” olmadığını göstermek için adımlar atmaya devam ediyor. Biden grubunun, bu konuda Donald Trump ile yarışamayacak kadar yavaş ve isteksiz olsa da, son dönemde ciddi hamleler yaptığı da aşikar…

Son olarak ise 2021 ve 2022 yıllarında ABD Ulusal Güvenlik Konseyi başkanlığı yapan ve Biden’ın 2022’deki kripto paralar konusundaki yürütme emrinde ona danışmanlık veren Carol House, Beyaz Saray tarafından yeniden göreve çağrıldı.

Görevi kabul eden House, LinkedIn üzerinden verdiği bilgide; “Dijital ekonomilerin geleceğini şekillendirmek ve güven sağlamak amacıyla yeniden bu göreve döndüğüm için gururluyum” dedi.

Danışmanın, Biden hükumetinin kripto paralara olan bakış açısına nasıl bir dokunuş getireceği merak konusu… Bilindiği gibi Donald Trump, kripto dünyasını ABD seçimlerinin belirleyici unsurlarından biri olarak görüyor ve her seçim konuşmasında Biden hükumetinin “kripto düşmanı” olduğunu söyleyip, kendisinin bu anlamda daha dostane bir yaklaşım benimseyeceğini ifade ediyor.

Seçim konuşmaları Trump kadar haber olmayan Biden’ın ise kripto alanına hiçbir şekilde değinmediğini belirtmekte fayda var.

O da Biden’ı eleştirmişti

Danışmanlık vermesine rağmen, görevi bittikten sonra Biden hükumetini kripto para regülasyonları konusunda yavaş bulduğunu belirten House, katıldığı bir podcast’te de “SEC, bu konuda bir açıklık sağlayamıyor. İşleri kolaylaştırmıyor” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl