Joe Biden ve Donald Trump’ın TV tartışmasına 1 gün kala 4 altcoin’de yükseliş

ABD'nin kasım ayındaki genel seçimlerinde en büyük şansa sahip olan iki başkan adayı TSİ perşembeyi cumaya bağlayan gece 04.00'da CNN'de kozlarını paylaşacak. Bu tarihi tartışmaya yaklaşık 1 gün kala ise iki aday için çıkarılan meme coin'lerde yükselişler ve hareketlenmeler görünüyor.

2024 yılında kripto paraların gidişatını etkileyecek olan en önemli olayalrdan biri de ABD başkanlık seçimleri olacak. Kasım ayında gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde sular yavaş yavaş ısınmaya başlarken, iki başkan adayı (ve başkan) Donald Trump ile Joe Biden kozlarını ABD’nin en büyük televizyon kuruluşlarından biri olan CNN’de paylaşacak.

ABD tarihinin en erken karşılaşması…

Trump ve Biden, New York saatiyle akşam 9’da, TSİ ise perşembeyi cumaya bağlayan gece 04.00’da ekranlara çıkacaklar. ABD’de 1960’tan bu yana yapılan bu tarz TV tartışmaları genelde seçimlere 1-2 kala yapılıyordu. Ancak Biden-Trump tartışması bu anlamda da seçimlere 5 ay kala yapılacak olması sebebiyle “en erken yapılan başkanlık tartışması” olarak bir ilk olacak.

Meme token’larda yükseliş

2024’ün altcoin’ler açısından en çok konuşulan kripto paraları olan meme token’larda da, ikilinin tartışmasına 1 gün kala hareketlenmeler başladı.

Daha çok Trump’a yönelik çıkarılan coin’ler artarken, son 24 saatteki yükselişlerin çift haneli olması da gözlerden kaçmıyor. Bazı meme token’lardaki yükselişler şu şekilde:

  • Trump Mania (TMANIA): %20
  • Hunter Boden (HUNTBODEN): %17
  • MAGA Hat (MAGA): %16
  • Doland Tremp (TREMP): %15

Öte yandan çok fazla bilinmeyen ve piyasa değeri de düşük olan Kamala Horris (KAMA, +%37) ve Ruburt F Kenidy Jr (KENIDIY, +%28) gibi coin’ler de sert yükselişler meydana geldi.

Kripto artık önem kazandı

Bilindiği üzere özellikle son 2 yılda Biden hükumeti kripto para karşıtı bir duruş sergilemişti. Ancak son dönemde SEC ve başkanı Gary Gensler’ın ciddi tepki alması, okların Joe Biden tarafına da yönelmesine sebep olmuştu. Biden bu konuda sessizliğini korurken, Trump ise Bitcoin madencileri başta olmak üzere sektörün önemli paydaşlarıyla destek fotoğrafları vermişti. Trump, birçok açıklamasıyla da kripto para endüstrisine destek taahhüdünde bulunmuştu. Uzmanlar, 2024 başkanlık seçimlerinde, adayların kripto paralara yönelik sözlerinin de artık büyük önem kazandığını belirtiyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl