Biden’dan kripto paralarla ilgili bir kararname adımı gelebilir

ABD hükümetinin kripto para piyasası üzerinde inceleme ve düzenleme çabalarını artırabileceği belirtiliyor. Bloomberg‘in haberine göre, Biden yönetimi, federal kurumların kripto para sektörünü incelemelerini ve kendi alanlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunmalarını gerektiren bir kararname çıkarmayı düşünüyor.

Söz konusu kararnamenin Hazine Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulusal Bilim Vakfı ve ulusal güvenlik kurumlarını kapsayacağı ifade ediliyor. İddiaya göre kararname ile kurumlardan sektörün farklı yönlerini incelemeleri istenecek, ayrıca kripto ve blok zinciri üzerindeki sorumluluklar netleştirilecek. Kurumların sektörle ilgili çalışmalarının da koordinasyonu sağlanacak.

Biden yönetimi, özellikle son aylarda kripto para konusunda daha bir önemle eğiliyor. Bir yandan sabit coin’ler hakkında düzenleme çalışmaları devam ederken diğer yanda yaptırım uygulamaları devreye sokuluyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda OFAC, kripto para borsası Suex’i fidye yazılımlarıyla mücadelenin bir parçası olarak yaptırım listesine dahil etmişti. Yönetim, sabit coin’ler için de banka benzeri bir düzenleme çalışması yapmayı planlıyor. Düşünülen düzenlemelere, sabit coin ihraççısı şirketleri, banka olarak kaydolmaya teşvik etmek de dahil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl