BiLira ile Balancer’da pasif gelir kazanmak artık mümkün

Türk vatandaşlarının merkeziyetsiz finans ve açık internetle tanışarak bağlantı kurmasını amaçlayan BiLira ekibi, bu hedef doğrultusunda, son dönemin önde gelen DeFi projelerinden "Balancer Finance" isimli merkeziyetsiz takas borsası ve havuz protokolünde, kullanıcılarının BiLira (TRYB) ile değeri Amerikan Dolarına endeksli USDC token’ı ile takas işlemi gerçekleştirilebileceğini ve ayrıca bu platforma sağlanacak likidite sonucu pasif gelir elde edilebileceğini duyurdu.

bilira

BiLira, Balancer Finance üzerinde takas işlemlerinin başlatıldığını ve %60 USDC – %40 TRYB dağılımı temelinde bir havuz oluşturduğunu açıkladı.

Bu havuz aracılığı ile kullanıcıların TRYB – USDC token’ları arasında takas edebileceği, havuza likidite sağlaması durumunda diğer kullanıcılar tarafından gerçekleştirilecek takaslar sonucunda doğacak ücret getirisinden faydalanılabileceği ve havuz özelinde haftalık olarak dağıtılan BAL token elde edilebileceği belirtildi.

Pools.vision isimli sitenin verilerine göre %60 USDC – %40 TRYB havuzunun yıllık BAL token getirisinin yaklaşık olarak %48 olduğu ve likidite sağlayanların bu tokeni haftalık şekilde kazanabileceği göze çarpıyor.

Havuza nasıl likidite sağlanacağını ve nasıl pasif gelir kazanılacağını öğrenmek için BiLira ekibinin yazmış olduğu yazıyı okuyabilirsiniz.

Gelişmiş bir merkeziyetsiz borsa olarak adlandırılan Balancer, aynı zamanda velayetsiz portföy yöneticisi ve likidite sağlayıcısı olarak tanımlanıyor ve Ethereum blokzinciri üzerinde kurgulanmış olan protokol, aynı zamanda otomatik piyasa yapıcı (AMM) teknolojisi ile çalışıyor.

Balancer havuzlarına likidite sağlayan kullanıcılar, portföyünü yeniden dengelemek için portföy yöneticilerine ücret ödemek yerine, arbitraj fırsatlarını takip ederek portföyün sürekli olarak yeniden dengelendiği model sayesinde, havuzdaki kripto para takasları sonucunda belli oranda pay alıyor.

BiLira, geleceğin merkezi olmayan ve eşler arası finansal ağlarına erişimi geliştirme vizyonuna sahip bir stabil kripto para sağlayıcısı olmasının yanı sıra, TRYB kripto para birimi, Türk Lirası ile desteklenen bir ERC-20 stabil kripto parası. Bir yıl önce kurulmasına rağmen, şirkette 2500’e yakın kullanıcı ve 30 milyona yakın TRYB dolaşımda bulunuyor.

BiLira COO’su Vidal Arditi, “Her Türk vatandaşının merkeziyetsiz finans ile tanışmasını amaçladığımızı her fırsatta dile getiriyoruz. Balancer üzerinde onaylanmamız, kullanıcılarımızın pasif gelir kazanmasının ve Balancer’ın merkeziyetsiz borsasında USDC-TRYB derinliği oluşmasının yanı sıra, Türk DeFi kullanıcılarının bu gelişmeyle sayısının artacağını düşünmekteyiz.” diyerek gelişmenin Türkiye kripto para ekosistemi için önemini vurguladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl