BiLira sonunda borsaya girdi

Türk Lirası ile teminatlandırılmış stabil kripto para BiLira, Coiny Pro üzerinde TRYB/TRY çiftiyle listelenmeye başladı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Coiny’de listelenmesi hedeflenen BiLira, birkaç gün gecikmeyle borsaya girdi.

Henüz resmi açıklama yapılmasa da şu anda BiLira’nın Coiny Pro üzerinde TRYB/TRY işlem çiftiyle listelendiği görülebiliyor. Ayrıca borsada BiLira yatırma ve çekme işlemleri de etkinleştirilmiş durumda.

Geçtiğimiz hafta BiLira’nın Emin Gün Sirer’in liderlik ettiği Ava Labs, Varol Civil, Alp Ihlamur, Onur Umut ve diğer birkaç yatırımcının dahil olduğu bir grup tarafından 250,000 dolarlık yatırım aldığı bildirilmişti.

Kullanıcıların ilk olarak Temmuz ayında duyurulan BiLira’yı edinebilmesi için öncelikle kimlik doğrulama sürecini tamamlamaları gerekiyor. İkinci aşamada ilgili banka hesabına Türk Lirası transferinin yapılmasının ardından BiLira, alıcının Ethereum cüzdanına gönderiliyor.

BiLira’nın resmi internet sitesinde belirtildiği üzere, şu an için Garanti, VakıfBank, Fibabanka ve Turkishbank gibi dört farkı ödeme kanalı mevcut. BiLira’yı kullanmaya başlamak için en az 100 TL’lik bir transfer gerekiyor.

Etherscan adresine göre, şimdiden 256,600 BiLira yaratılmış durumda.

Son olarak şirket, Türk Lirası haricinde farklı para birimlerine endeksli stabil kripto paralar da geliştirmeyi planlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl