Binance’in 1 milyar dolarlık fonuna 150 başvuru

Kripto para borsası Binance'in devreye aldığı ve sektörden bazı şirketlerin de katkı verdiği 1 milyar dolarlık fondan destek isteyen yaklaşık 150 girişim olduğu açıklandı. Fona katkı sağlayan ilk şirketler ise Jump Crypto, Polygon Ventures, GSR, Aptos Labs, Animosa Brands ve Kronos oldu.

Binance’in sıkıntıdaki projeler için halihazırda 1 milyar dolar katkıda bulunduğu endüstri kurtarma fonu, finans kurumu Jump Crypto, yatırım firması Polygon Ventures ve piyasa yapıcı GSR gibi bazı büyük isimleri erkenden kendine çekti.

Zhao; Aptos Labs, Animoca Brands ve Kronos‘un da katkıda bulunan diğer firmalardan bazıları olduğunu söyledi. Bu şirketler yaklaşık 50 milyon dolarlık ilk toplam taahhütle kurtarma fonuna katıldı.

150 girişim destek arıyor

Öte yandan şirket, fon kapsamında şimdiden destek arayan yaklaşık 150 girişimden başvuru aldıklarını duyurdu. Söz konusu fon, FTX’in çöküşünün etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için geçen hafta açıklanmıştı. Bu arada, Binance’in 1 milyar BUSD’lik ilk taahhüdü de bu adresten doğrulanabiliyor. Diğer katılımcıların adreslerine önümüzdeki hafta içinde ulaşılabilecek.

Şeffaflık adına adresler paylaşılacak

Katılımcılardan, kurtarma fonunun başvuru süreci aracılığıyla yatırım fırsatlarına erişim elde edebilmek için taahhüt edilen sermayeyi bir kenara ayırmaları bekleniyor. Belirtilene göre ilk finansman, sabit coin veya başka bir token türü şeklinde olabilir. Şeffaflık adına, halka açık adreslerin paylaşılması da gerekiyor.

Esnek bir yatırım yapısına sahip olan girişim yaklaşık altı ay sürecek. Öte yandan Binance, kurtarma fonunun bir yatırım fonu olmadığını vurguluyor. Binance, “ihtiyaç duyulması halinde yakın gelecekte” yatırımını 2 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

“FTX’in çok fazla büyümesine izin verdik”

Özellikle FTX borsasının çöküşüyle çok konuşulan isimlerden biri haline gelen Binance CEO’su Changpeng Zhao son röportajında kurtarma fonuna da değinirken sektörle ilgili açıklamalarda bulundu. Genesis’in yanında birkaç şirketin daha FTX olayından etkilenebileceğini ve birkaç domino taşının daha düşeceğini söyleyen CZ, bunların etkisinin çok daha az olacağını belirtti. Eski rakip borsası FTX ile ilgili gelişmelere atıfta bulunan Binance CEO’su “FTX konusunda o tweet’leri geç attığım için de kendimi suçluyorum. Endüstri olarak FTX’in çok fazla büyümesine izin verdik.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. İzzet Yanıtla

    Listesi var mı bu şirketlerin?