Binance eski yöneticisi, 100 milyon dolarlık girişim fonu arayışında

Yakın zaman önce Binance’te risk sermayesi yatırımları ve satın almalardan sorumlu yönetici olarak çalışan Bill Qian, kurmakta olduğu bir kripto para risk sermayesi fonu için 100 milyon doların üzerinde fon toplamaya çalışıyor.

Qian, geçen yılın haziran ayında Binance’den ayrılmış, Dubai’de Cipher Capital adlı bir kripto para şirketine geçmişti. Bloomberg’in haberine göre şimdi Web3’e odaklanan şirketlere yatırım yapmayı planlıyor.

Haberde Qian’ın bir önceki yılın başlarında söylendiği gibi ‘kişisel nedenlerle’ şirketten ayrılmadığına vurgu yapıldı. Bunun yerine, o dönemde bir iç soruşturma sırasında finansman başvurularıyla bağlantılı olarak rüşvet kabul ettiğinin ortaya çıkmasının ardından görevden alındığının altı çizildi.

Bill Qian’ın deneyimleri dikkat çekti

The Open Network (TON) blok zinciri, geçen yıl Cipher Capital’in başkanlık görevini üstlenen yeni bir yönetim kurulu üyesi olarak Qian’ın katıldığını duyurmuştu.

Aktarılana göre, Qian’ın TON ekosisteminin genişlemesine katkıda bulunması ve milyarlarca Web2 kullanıcısını Web3 teknolojisi alanına yönlendirmesi gerekiyordu. Ayrıca Qian, bu görevi kabul etmeden önce Asya e-ticaret platformu JD.com’da Fintech ve Teknoloji Yatırımları Başkanı olarak çalıştı.

Web3 alanındaki önemli girişimcilerin peşinde

Buna ek olarak, Qian’ın daha önce önde gelen teknoloji odaklı bir özel sermaye şirketi olan Trustbridge Partners ile çalışma deneyimi de bulunuyor. Qian’ın kendisini Web3 alanındaki olağanüstü girişimcilerin peşinde olan bir “web-native yatırımcı” olarak gördüğü iddia ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl