Binance 11 kripto işlem çiftini liste dışı bırakıyor

Geçtiğimiz günlerde Avustralya iştirakinin AUD ile yapılan yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığı Binance borsası şimdi de, küresel çaptaki platformundan Avustralya dolarıyla işlem yapılan 11 kripto çiftini delist etme kararı aldı.

Son dönemde Avustralya’da birçok sorun yaşayan ve bu ülkedeki türev hizmetlerini sonlandırmak zorunda kalan Binance borsası, küresel çaptaki platformunda AUD ile alım-satım yapılan 11 kripto işlem çiftini kaldırma kararı aldı.

Borsanın resmi internet sitesinden verilen bilgiye göre 1 Haziran TSİ 09.00 itibarıyla AUD ile işlem yapılan şu çiftler liste dışı bırakılacak:

“ADA/AUD, AUD/BUSD, AUD/USDT, BNB/AUD, BTC/AUD, DOGE/AUD, ETH/AUD, GALA/AUD, MATIC/AUD, SOL/AUD, XRP/AUD”

Kullanıcılar, bu kripto para ve token’ları diğer çiftlerde kullanmaya devam edebilecek. İlgili kripto işlem çiftlerinde ayrıca Trading Bots hizmetleri de, aynı gün ve saatte devre dışı kalacak.

Hatırlanacağı üzere Binance Avustralya’nın türev lisansı, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası tarafından iptal edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde de yerel ödeme sağlayıcısı Zepto’nun desteği durdurması nedeniyle yatırma ve çekme işlemlerinde sorunlar yaşanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl