Binance, 3 kripto parayı liste dışı edecek

Binance borsası 3 kripto parayı liste dışı bırakacağını açıkladı. Yapılan duyuruya göre HEGIC, RENBTC ve SUSD, 11 Nisan tarihi itibariyle borsadan çıkarılacak. 12 Nisan tarihinden itibaren de, bu token'ların borsaya yatırma işlemleri yapılamayacak.

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olarak görülen Binance, EGIC, RENBTC ve SUSD token’larını 11 Nisan itibaryle diste dışı bırakacağını açıkladı. Duyuruya göre; HEGIC/BUSD, RENBTC/BTC ve SUSD/USDT işlem çiftlerinde bu tarihten sonra trade yapılamayacak. 12 Nisan’dan sonra da, yatırma işlemleri geçersiz olacak.

Çekim işlemleri bir süre daha devam edecek

Bu fonların yatırma ve trade işlemleri yapılamayacak olsa da, borsadan başka cüzdan ya da diğer borsalara çekim işlemleri ise 12 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Binance’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada, bu tür liste dışı bır.akma kararlarının, coin’lerin yüksek seviye olup olmadığı kontrollerinin yapılmasından sonra alındığı belirtildi:

“Binance olarak, daha önce listelediğimiz coin’lerin yüksek seviye standartlarımızı karşılamaya devam edip etmediğini dönem dönem kontrol ederiz. Bir coin ya da token bu standartları karşılamadığı ya da endüstride değişimler olduğu zaman ise araştırmamızı daha da derinleştirir ve muhtemelen de o coin ya da token’ları liste dışı bırakırız. Bu adımların da tüm kullanıcılarımızı koruduğuna inanıyoruz.”

Borsa duyurusunda ayrıca, liste dışı bırakma adımlarında birçok kriterin kontrol edildiğini ve bunlar arasında “ekibin projeye bağlılığı, gelişim seviyesi, işlem hacmi ve likidite, ağın saldırılar karşısında ne kadar güçlü kalabildiği”nin bu süreçte rol oynadığı belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl