Binance borsasından Belçika’da 4 altcoin için ‘delist’ kararı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Belçika’da 4 kripto parayı listeden çıkarıyor. Buna göre, Belçika’daki Binance kullanıcıları 21 Eylül’den itibaren Monero (XMR), MobileCoin (MOB), Firo (FIRO) ve Horizen (ZEN) işlemleri yapamayacaklar. Avrupa dışındaki kullanıcılar, normal şekilde işlemlerine devam edebilecekler.

Tüm bu kripto paraların gizlilik odaklı olmaları dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Binance, Avrupa’da gizlilik odaklı kripto paralara uygulanan kısıtlamalardan dolayı Fransa, İtalya, Polonya ve İspanya’da bu coin’leri listeden çıkarmıştı. Aynı kripto paraların Belçika’da da listeden çıkarılması, Binance’in geçen hafta Belçika’da Polonya’daki kuruluşu aracılığıyla hizmet vereceğini açıklamasının ardından geldi. Bu geçişten dolayı Polonya kurallarının artık Belçikalı kullanıcılar için de geçerli olduğu belirtiliyor.

Binance de doğruladı

Konuya ilişkin haberler Binance tarafından da doğrulandı. Bir Binance yetkilisi, gizlilik odaklı kripto paraların alım satımı konusunda yerel yasa ve düzenlemelere uymaları gerektiğini vurguladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl