Binance, 5 işlem çiftini kaldırıyor, BGBP’yi ise sonlandırıyor

Kripto para borsası Binance, yarından itibaren beş işlem çiftini platformdan kaldıracak. Borsa, İngiliz Sterlini'ne endeksli stabil kripto para BGBP'yi ise sonlandıracak.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yarın TSİ 15.00’ten itibaren beş işlem çiftini listeden çıkaracak. Bunlar; AE/ETH, BGBP/USDC, BLZ/BUSD, KMD/BUSD ve NULS/ETH olarak açıklandı.

BGBP hariç olmak üzere yukarıda bulunan kripto paralar, Binance’teki diğer işlem çiftleriyle alınıp satılabilecek.

BGB/USDC, BGBP için tek işlem çiftiydi. Borsa, İngiliz Sterlini ile 1:1 oranında desteklenen bu kripto parayı tamamen sonlandırıyor. BGBP, Binance tarafından 2019 yılının Temmuz ayında çıkarılmış ve aynı dönemde borsada listelenmişti. BGBP, ayrıca borsanın itibari destekli stabil kripto paralar konusundaki ilk deneyiydi. CoinMarketCap’e göre, kripto paranın dolaşımdaki miktarı 700 bin civarında. Buna karşılık ABD Doları’na endeksli BUSD’de ise rakam 662 milyonun üzerinde.

Alım satım işlemleri durdurulduktan sonra BGBP’si olan kullanıcılar, bunları “Dönüştür” işlevi ile 1:1 oranında GBP’ye dönüştürebilecekler.

Son verilere göre Binance üzerinde geride kalan 24 saat içinde 9 milyar 500 milyon dolarlık işlem gerçekleştirildi. Binance bu işlem hacmi verisiyle en tepede yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl