Binance 550 milyon dolarlık BNB yaktı

Geçtiğimiz sene yakım mekanizmasını değiştiren ve Binance Smart Chain'in de dahil edildiği "BNB otomatik yakım" sistemine geçen Binance, 550 milyon dolarlık 2 milyon adet BNB'yi daha dolaşımdan tamamen kaldırdı.

binance-coin-bnb

Binance borsası yakım programına tüm hızıyla devam ederken son olarak 550 milyon dolar değerinde 2 milyon 65 bin adet BNB yakıldı, bir başka deyişle dolaşımdan sonsuz kadar kaldırıldı. Borsadan yapılan açıklamada coin’lerin 4 bin 800 adedinin de “Pioneer Burn Program” vasıtasıyla yakıldığı belirtildi.

Binance’in her çeyrekte yaptığı yakımlar, BNB’nin toplam arzı 100 milyon oluncaya kadar devam edecek. Binance son olarak Temmuz ayında token yakımına gitmiş ve bu dönemde 444 milyon dolarlık BNB yakılmıştı.

Yapılan işlem Binance’in toplamda 21. yakım operasyonu oldu. Otomatik yakım mekanizması anlamında ise 3. kez yakım işlemi yapıldı. Binance, “BNB otomatik yakım” sistemini Aralık ayında açıklamıştı.

Haberin yazıldığı dakikalarda ise BNB 260 dolardan işlem görüyor. 2021 boğa piyasasının en çok kazandıran token’larından biri olan BNB, o yılın Mayıs ayında 685 dolara kadar yükselmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl