Binance 8 kripto işlem çiftini borsadan kaldırıyor

Binance borsası BUSD paritesinde 8 işlem çiftini 4 Ağustos günü liste dışı bırakacağını açıkladı. Belirtilen çiftlerdeki token'lar diğer paritelerde ise listelenmeye devam edecek.

ABD’de New York regülatörünün Paxos firmasından BUSD ihracını durdurmasını istemesinden sonra bu paritede birçok delist açıklayan Binance, 8 işlem çifti için daha benzer bir duyuru yaptı.

Yapılan açıklamada; “ATA/BUSD, BNT/BUSD, COS/BUSD, DF/BUSD, DOCK/BUSD, OSMO/BUSD, STRAX/BUSD, XNO/BUSD” işlem çiftlerinin 4 Ağustos TSİ 06.00’dan itibaren borsada liste dışı bırakılacağı belirtildi. Var olan diğer paritelerdeki işlemler ise devam edecek.

Belirtilen işlem çiftlerindeki trade bot hizmetleri de, yine aynı gün ve saatte sonlandırılacak.

Hatırlanacağı üzere BUSD ihracından sorumlu olan Paxos şirketi, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın isteği üzerine şubat ayında BUSD ihracını durdurmuştu. NYDFS, Paxos şirketinin, BUSD’leri yeteri kadar gerçek dolar ile desteklenmediğini iddia etmişti. Regülatör kurum ayrıca Paxos’un Binance ile olan ilişkisini de, BUSD yatırımcılarına yeteri kadar açıklamadığını belirtmişti.

NYDFS dışında, SEC’nin de Paxos şirketinin BUSD ihracı konusunda soruşturma başlattığı belirtilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl