ABD, Binance’ten el mi çekiyor? 4 milyar dolar talep ettiler

Binance’in ABD’de devam eden soruşturma ve davalarının sona erdirilmesi için 4 milyar doların üzerinde ceza ödemesi talep edildiği bildirildi.

Bloomberg’in haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı ve Binance’ten oluşan taraflar arasında anlaşma sağlanırsa, kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlallerine yönelik soruşturmalar sonlandıılacak. Öte yandan Zhao’nun yine de bazı cezai suçlamalarla karşı karşıya kalma olasılığı bulunuyor. Anlaşmanın bu ay içerisinde sağlanabileceği kaydedildi.

Ayrıca haber kaynakları, anlaşmanın piyasalar ve kripto para yatırımcıları için olumsuz sonuçlara yol açabilecek bir çöküş riski yerine Binance’in faaliyetlerine devam etmesine imkan sağlayacak bir denge kurmayı amaçladığını ifade ettiler.

Binance, ABD’nin İran ve Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımların delinmesine yardımcı olduğu iddiasıyla bakanlık tarafından soruşturuluyordu. Borsa ayrıca Hamas’ın finanse edilmesine yardımcı olan işlemlere izin verip vermediği konusunda da inceleme altındaydı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), mart ayında Binance ve Zhao’ya dava açmıştı. Haziran ayında da bu kez Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ve Zhao’yu mahkemeye vermişti.

Binance Coin (BNB) ise bugünkü gelişme sonrası 247 dolardan 267 dolara yükseldi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl