Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg: Binance, ABD Adalet Bakanlığı ve IRS tarafından inceleniyor

Bloomberg, Binance Holdings Ltd.’nin ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve İç Gelir Servisi (IRS) tarafından inceleme altında olduğunu bildirdi.

Haberde, DOJ ve IRS’in Binance’in faaliyetleriyle ilgili bilgi sahibi kişilerden bilgi talebinde bulunduğu kaydedildi. Bununla birlikte her iki kurumun da Binance’i herhangi bir kanuna aykırı uygulamayla suçlamadığı vurgulandı.

Binance sözcüsü Jessica Jung, e-postayla gönderdiği açıklamada, “Yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyor ve düzenleyiciler ile kanun uygulayıcı kurumlarla iş birliği içinde çalışıyoruz. Şüpheli faaliyetleri tespit etmek ve ele almak için finans kurumları tarafından kullanılan kara para aklamayı önleme ilkelerini ve araçlarını içeren güçlü bir uyumluluk programı oluşturmak için sıkı çalıştık.” dedi.

Adalet Bakanlığı ve IRS yetkilileri ise yorum yapmaktan kaçındı.

Bloomberg, geçtiğimiz Mart ayında da Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından borsanın ABD’lilere ana platformunda alım satım yapmasına izin verip vermediği konusunda soruşturulduğunu bildirmişti.

Öte yandan Bloomberg’in bugünkü haberi yayına girmeden dakikalar önce Twitter hesabından bir paylaşım yapan Zhao, “Bugün çok fazla FUD var. Bazıları için ıstırap, diğerleri için fırsat.” ifadelerini kullandı. FUD, kripto para sektöründe olumsuz ve çoğu zaman gereğinden fazla abartılmış veya asılsız haberler için kullanılan bir terim.

Gelişme sonrası kripto paralar bir sert düşüş daha yaşadı. Bitcoin, TSİ 20.25 itibari ile 48 bin 300 dolardan işlem görüyor. Binance’in kripto parası BNB ise 568 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl