Binance’in ABD kararı, BNB’yi vurdu

Kripto para borsası Binance'in bir politika değişikliğine giderek ABD'lilerin 12 Eylül'den itibaren Binance.com'u kullanamayacaklarını açıklaması, BNB'nin değer kaybıyla sonuçlandı.

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir politika değişikliğine giderek ABD’li kullanıcıların Eylül ayı itibari ile Binance.com’u kullanamayacaklarını bildirdi.

Haber, Binance’in Binance US adında farklı bir borsa yoluyla resmi olarak ABD’de faaliyet göstereceğinin basına yansımasından saatler sonra geldi.

Borsanın aldığı son karara göre, 12 Eylül 2019’dan itibaren güncellenen kullanım şartlarına uygun olmayan kullanıcılar, cüzdanlara ve paralarına erişmeye devam edecek fakat Binance.com üzerinde işlem yapamayacak ya da para yatıramayacaklar.

Son rakamlara göre Binance.com, trafiğinin yüzde 23’ünü ABD’den alıyordu.

Öte yandan CEO Changpeng Zhao, konuyla alakalı açıklamasında “Uzun vadeli kazanımlar, biraz kısa vadeli acılar gerektirebilir. Ve her kısa vadeli acıyı uzun vadeli bir kazanıma dönüştürmek için daima çok çalışıyoruz.” dedi.

BNB değer kaybetti

Binance’in Binance.com’u ABD’lilerin kullanımına kapatacağını bildirmesinin ardından BNB değer kaybetti. Kripto para, 35.62 dolardan işlem görürken yüzde 8.5 düşüşle 32.66 dolara kadar geriledi. Öte yandan Binance US’de BNB’nin listelenmemesi durumunda bu kripto paraya olan talebin önemli ölçüde azalacağı tahmin ediliyor.

Binance.com’un ABD’lilerin kullanıma kapatılması gibi adımlar, yasal riskleri minimuma indirmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Son dönemde Poloniex, Bittrex ve Gate.io gibi borsalar da bu yasal riskleri en aza indirmek için platformlarındaki birçok kripto parayı ABD’lilerin alım satımına kapatacaklarını açıklamışlardı. Gelişme, kısa vadede olumsuz gibi görünse de uzun vade için olumlu olarak değerlendiriliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl