Binance, Abu Dabi regülatöründen finansal hizmetler lisansı aldı

Dünyanın en büyük borsası konuundaki Binance, Dubai'nin ardından bir başka BAE bölgesi olan Abu Dabi'den de finansal hizmetler lisansı almayı başardı.

Son dönemde FTX’i satın alma adımından vazgeçmesiyle çok konuşulan ve birçoklarına göre de kripto para dünyasındaki yerini iyice sağlamlaştıran Binance, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai ile birlikte en önemli merkezi kabul edilen Abu Dabi’den de finansal hizmetler lisansı almayı başardı.

Borsa bu lisans ile birlikte profesyonel müşteriler için kripto para saklama hizmetleri de sağlayabilecek.

Regülasyon otoritesinin bağlı olduğu Abu Dabi Küresel Piyasalar kurumunun başkanı olan Ahmed Jasim Al Zaabi, lisansın verilmesiyle ilgili olarak, “Web3 ekonomisinin gelişmesi ve yeni çözümler bulunması açısından Binance’in faaliyetlerini destekleme kararı aldık” dedi.

Binance’in Ortadoğu ve Avrupa faaliyetlerinden sorumlu olan yöneticisi Richard Teng de, bu lisans sayesinde endüstrinin bölgede gelişmesi için önemli bir adım attık” dedi.

Teng, geçmişte Abu Dabi Küresel Piyasalar Merkezi başkanlığı da yapmış ve daha sonra Binance tarafından götürülen teklifle yeni görevine başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl