Binance açıkladı: Bitcoin madenciliğine 500 milyon $ destek kredisi

Binance borsası, şirketin kripto para madencilik havuzu Binance Pool vasıtasıyla madencilik sektörüne 500 milyon dolarlık destek kredisi açıkladı. Kredi alanlar için uygulanacak faiz oranları ise %5 ilâ 10 arasında değişecek.

Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan Binance Pool, madenciler için 500 milyon dolarlık kredi projesi açıkladı. Olumsuz piyasa koşullarında endüstrinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istediği için bu projeyi başlattığını belirten şirket, kripto para madencilerini ve dijital altyapı sağlayıcılarına destek olmak istediğini belirtti.

Binance’in resmi sayfasından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dünyanın en büyük kripto madencilik havuzlarından biri olan Binance Pool, sağlıklı bir dijital avrlık ekosisteminin oluşması için bu kötü piyasa koşullarında, madenciler ve dijital altyapı sağlayıcılarını desteklemek için 500 milyon dolarlık kredi projesi başlatmıştır. Bu proje, küresel olarak hem kamu hem de özel Bitcoin madenciliği ve dijital varlık altyapı şirketlerine güvenli borç finansmanı hizmetleri sağlamak üzere tasarlanmıştır”

Yüzde 5 ilâ 10 arasında faiz

Projeden yararlanmaya hak kazanacak olan kişi ve kurumlar 18 ilâ 24 aylık bir ödeme süresi için kredi alabilecekler. Faizler ise %5 ilâ 10 arasında değişecek.

Bulut madenciliği ürünleri de gelecek

Öte yandan Binance Pool, önümüzdeki dönemde bulut madenciliği ürünlerini de sunacağını duyurdu. Bulut madenciliğinin hash gücünün direkt olarak Bitcoin madenciliği ve dijital altyapı sağlayıcılarından temin edileceğini belirten Binance Pool, “Bulut madenciliği satıcılarını bekliyoruz” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl