Binance’in açıklaması Türk kripto para yatırımcısı için ne anlama geliyor?

Türkiye uzun zamandır konuştuğu kripto para düzenlemelerini yasalaştırıp dün gece saatlerinde resmen yürürlüğe sokarken, bugün akşamüstü saatlerinde ise Binance borsasından çok önemli bir açıklama geldi. Borsa, Türkiye'deki regülasyonları memnuniyetle karşıladığını dile getirdi ve Türk kullanıcılar için bazı değişiklikler duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance, Türkiye faaliyetleri açısından büyük önem taşıyan bir açıklama geçti. Borsadan yapılan açıklamada dil seçeneğinden reklam ve pazarlamaya kadar bazı önemli noktaların Türkiye için askıya alınacağı kaydedildi.

Bu açıklama, ülkemizde kripto varlık yasasının dün yürürlüğe girmesinin ardından geldi. Bilindiği üzere, söz konusu kanunda, Türkiye’de ofisi olmayan borsaların reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunması yasak. Ayrıca Türkçe hizmet verilmesinin de önüne geçiliyor.

Peki tüm bu değişiklikler Türk kripto para yatırımcıları için ne ifade ediyor? Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki, Binance borsası aslında Türkiye’deki kanunlara uyacağını net şekilde göstermiş oldu.

Açıklamaya göre Türk kullanıcılar, Binance Global’i (binance.com ve Binance uygulaması) kullanmaya devam edebilecekler. Bununla birlikte, Binance.com’un artık Türkçe dil seçeneği olmayacak. Dolayısıyla kullanıcılar, Binance Global’i kullanmak istiyorlarsa, İngilizce dil seçeneği ile kullanabilecek ve işlem yapabilecekler. Öte yandan şirket, Binance Global adına Türkiye’deki doğrudan pazarlama faaliyetlerini de tamamen sonlandıracak.

Binance TR ise Türkiye’deki faaliyetlerine aynı şekilde devam edecek. Yerli bir borsa niteliğinde olan ve Türkiye’de yerleşik bir şirketi bulunan Binance TR için değişen herhangi bir şey olmayacak. Ek olarak, bugün Binance TR’den yapılan açıklamada da şöyle denildi:

“Türkiye’deki kripto varlıklarla ilgili düzenlemeleri yakından takip ediyoruz. Tüm kullanıcılar için uyumlu bir ortam sağlanması adına düzenleyicilerle işbirliğinin önemini çok iyi anlıyoruz. Bu endüstri için yasal bir çerçeve oluşturulmasının, ekosistemin korunması ve gelişmesi için ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve düzenlemeleri destekliyoruz.

Yasal düzenlemelerin tüm gerekliliklerine Binance TR olarak tam uyum sağlayacağımızı taahhüt ederken, kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyetinin her zamanki gibi önceliğimiz olmaya devam edeceğini de sizlerle paylaşmak isteriz. Tüm kullanıcı fonları güvendedir ve yatırma/çekme işlevleri mevcut olmaya devam edecektir.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl