Binance ve Akbank iş birliği noktalandı

Kripto para borsası Binance, henüz birkaç gün önce duyurduğu Akbank ile Türk Lirası yatırma işlemlerinin süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı.

Kripto para borsası Binance, dün banka kanalıyla direkt Türk Lirası transferi işlemlerine “teknik sorunlar” nedeniyle ara verdiğini açıklamıştı.

Açıklamada, sorunların giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedilirken bugün ortaya çıkan yeni bir gelişme, iş birliğinin noktalandığını gösteriyor.

Para çekme işlemleri 13 Mart’a kadar devam edecek

Binance tarafından yapılan açıklamada, Türk Lirası yatırma işlemlerinin durdurulduğu, para çekme işlemlerinin ise 13 Mart 2020’ye kadar devam edebileceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamada, “Binance.com üzerinden doğrudan banka transferi aracılığıyla Türk Lirası yatırma işlemlerini durduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Banka transferi ile para çekme işlemleri, doğrudan banka kanalıyla para yatıran kullanıcılar için 13.03.2020 tarihine kadar devam edecektir. Süreç banka çalışma saatleri içerisinde ve manüel olarak ilerleyeceğinden, olası gecikmeler için şimdiden özür dileriz. Kullanıcılarımız Papara kanalıyla para çekme ve yatırma işlemlerine devam edebilir.” ifadelerine yer verildi.

Binance – Akbank iş birliğinin sonlandırıldığına ilişkin açıklama

Binance’e banka kanalından Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri, yasal merkezi Şişli/İstanbul olarak görülen ve geçen sene kurulan 10 bin TL sermayeli B Fintech Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi üzerinden yürütülüyordu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl