Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Almanya mali otoritesi BaFin’den Binance’e uyarı

Geçtiğimiz hafta Tesla ve Coinbase şirketlerinin token'laştırılmış hisselerini borsa üzerinden satışa sunan Binance'e Almanya mali otoritesi BaFin'den ceza uyarısı geldi. Gönderilen mesajda borsanın, yatırımcılara bu token'ları prospektüs olmadan sunması sebebiyle ceza alabileceği uyarısı yapıldı.

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance Pazartesi günü yaptığı duyuruda, Tesla ve Coinbase hisselerinin yanında MicroStrategy, Apple ve Microsoft hisselerini de borsa üzerinden satışa sunacağını açıklamıştı.

Ancak Reuters’de yer alan habere göre; dün borsaya Alman mali otoritesi BaFin’den uyarı geldi. Kurumdan yapılan uyarıda, şu anda Binance üzerinde satışta olan Tesla, Coinbase ve MicroStrategy firmalarının token’laştırılmış hisseleri için borsanın resmi internet sitesinde bir prospektüs bulunmuyor. Bu da Avrupa Birliği Menkul Kıymet Kanunu’nun çiğnenmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla Binance 5 milyon euro ya da geçen senenin iş hacminin yüzde 3’lük kısmına denk gelecek şekilde bir para cezası alabilir.

Kurumdan borsaya yapılan uyarıda ise şu ifadeler yer aldı:

“BaFin, Binance Almanya’nın ülkede gerekli prospektüsleri sunmadan hisse token’ları sattığından şüphelenecek bilgilere sahiptir. Menkul kıymet yatırımları sadece gerekli bilgilere dayanarak yapılması gerektiğini unutmayınız”

Geçtiğimiz hafta da BaFin ve AB otoritelerinin Binance’in tokenize edilmiş hisse hamlesi konusunda araştırma yaptığı yönünde haberler çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl