Binance Almanya’daki kripto lisans başvurusunu geri çekti: MiCA için hazırlık var

Dünyanın en büyük borsası olan ancak ABD ve AB'de büyük regülasyon zorlukları yaşayan Binance borsası, Hollanda ve Güney Kıbrıs'ın ardından Almanya'dan da çıkıyor. Şirket, regülatör BaFin'e yaptığı lisans başvurusunu geri çekti.

Özellikle ABD’de büyük regülasyon sorunları yaşayan Binnace, Avrupa’nın en önemli ülkelerinden Almanya’daki kripto lisans başvurusunu geri çekti. Şirketin BaFin’den gelebilecek muhtemel bir ret cevabı beklentisiyle bu adımı attığı belirtiliyor.

Blockworks’e konuşan bir şirket sözcüsü ise MiCA olarak bilinen AB’nin yeni kripto regülasyon kurallarına hazırlık için çalışmalara başladıklarını belirtti. Sözcü, önümüzdeki 18 aylık süreyi buna ayıracaklarını, ayrıca Almanya’da uygun bir lisans süreci oluşması halinde yeniden başvuruda bulunmak istediklerini de ifade etti.

Binance Almanya, Hollanda ve Güney Kıbrıs’tan çekilmesine rağmen Avrupa Birliği içinde hala güçlü bir konuma sahip… Fransa’nın başkenti Paris’te bir ofisi bulunan borsa, geçtiğimiz sene Fransız regülatör AMF’ye kaydolmuştu.

Borsa son olarak ABD’de CFTC’nin açtığı davanın düşürülmesi için mahkemeye başvuracağını resmen duyurmuştu. Binance’e CFTC dışında ABD’de SEC de dava açmıştı. Binance’in hem türev hem de menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl