“Amazon, bir kripto para çıkarmak zorunda kalacak”

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, kişisel Twitter hesabındaki bir gönderisinde Amazon'la ilgili ilgi çekici bir yorum yaptı.

Blockchain hakkında çok şey konuşan, çok sayıda tanınmış girişimci var. Hatta, kendi kripto paralarını çıkaran şirketler bile bulunuyor. Dikkate değer bir örnek mesajlaşma uygulaması Kik’in kendi kripto parası KIK’i piyasaya sürmesi. Ayrıca Facebook‘un da kendi kripto parasını oluşturmayı planladığına dair söylentiler de var.

Öte yandan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, niçin daha fazla şirketin kitlesel kabul konusunda kervana katılmadığını merak ediyor gibi görünüyor. Zhao, görüşlerini ifade ederken ABD’nin en değerli halka açık şirketlerinden biri olan Amazon hakkında ilgi çekici bir yorum yaptı.

Her şeyden önce Zhao, kripto para ödemelerini kabul etmeye başlamalarının şirketlerin oldukça yararına olduğuna inanıyor. Binance’in kurucusu, geleneksel ödeme yöntemlerine göre daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz olduğunu belirterek şirketlerin kripto paraları kabul etmeye başlamasındaki avantajlara dikkat çekti. Söz konusu tweet, yüzlerce retweet ve binlerce beğeni aldı.

Bir kullanıcı, Zhao’ya “Jeff Bezos’a sor. O yaparsa herkes kopyalar.” dedi. Zhao ise bu tweet’i “Amazon, er ya da geç bir kripto para çıkarmak zorunda kalacak.” diyerek yanıtladı.

Teknoloji devi Apple’dan sonra ABD tarihinde trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşan ikinci şirket olan Amazon’un gücünü inkar etmek zor. Şirketin CEO’su Jeff Bezos da aynı zamanda dünyanın en zengin insanı.

Bu arada Amazon, kripto parayla ilgili üç alan adı satın almıştı. Bu alan adları, amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com ve amazoncryptocurrencies.com’du.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl