Binance US günlük hacimde ilk kez 10 milyon doları aştı

En büyük kripto para borsası olan Binance'in ABD kolu olan Binance.US günlük hacimde 10 milyon dolar barajını aştı.

En büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD kolu olan Binance.us günlük hacimde 10 milyon dolar barajını aştı.

“Bu başarıya ulaşmak Binance için hiç kolay olmadı”

Binance America CEO’su Catherine Coley tarafından paylaşılan verilere göre borsa, günlük işlem hacminde 10.481.594 doları gördü.

24 Eylül’de işlem hayatına geçen Binance.us, itibari paradan kripto paraya ve kriptodan kriptoya olmak üzere 13 işlem çiftini destekliyor.

Bu 13 çiftin içinde; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) gibi ana kripto para birimleri de bulunuyor.

Bu ayın başlarında, Binance’in yeni piyasaya sürdüğü Bitcoin vadeli işlemleri, kripto dünyasında ve türev piyasalarında şirkete büyük bir üstünlük sağladı.

Diğer platformlar adeta hayatta kalma savaşı verirken Binance ise 700 milyon dolarlık rekor bir rakama ulaştı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili olarak, “Bu kilidi açmak, buralara gelmek bizim için çok zordu. Bu büyük zıplamayı gören insanlar onun öncesinde yapılan çalışma ve verilen emekleri küçümsüyor” şeklinde konuştu.

Haftanın gelişmeleri

22 Ekim’de yapılan duyuruya göre Binance; IOTA (MIOTA) ve Binance USD (BUSD) kripto paralarını desteklemeye başladı.

Binance USD, dolar destekli olan ve dijital para birimi şirketi olan Paxos ile Eylül ayında ortak çıkarılan bir sabit kripto para.

Bu coin de diğer sabit coinler gibi NewYork Eyalet Mali Hizmetler Departmanı’ndan yasal onay aldı.

Binance.us, bu hafta, Amerikan havale çeşidi olan ACH limitlerini de artırdı. İlk olarak havale ve çekme limitleri 5000 dolar olan kullanıcıların bu hakkı daha sonra 30 bin dolara çıkartılacak.

Binance’e Ruble desteği geliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise gazetecilere bu hafta yaptığı açıklamada, Rusya lideri Vladimir Putin’i blockchain dünyasının en etkili insanı olarak gördüğünü söyledi. Binance bu ay yaptığı açıklamada borsaya Ruble desteği getirmeyi düşündüklerini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl