Binance Avustralya, AUD hizmetlerini durdurdu

Binance'in Avustralya iştiraki, Avustralya dolarıyla yapılan yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Borsadan yapılan açıklamada sebep olarak yerel hizmet sağlayıcısının desteği sonlandırması gösterildi.

Nisan ayında ülkedeki türev lisansı iptal edilen Binance Avustralya şimdi de yerel bir hizmet sağlayıcının desteği kesmesi nedeniyle Avustralya dolarıyla yapılan yatırma ve çekme işlemlerini durdurmak zorunda kaldı.

Borsadan bugün yapılan açıklamada yerel ödeme sağlayıcısı Zepto’nun desteği durdurması nedeniyle sorun yaşanabileceği belirtildi ve şu ifadeler yer aldı:

“Binance’in Avustralya dolarıyla yaptığı yatırma işlemlerinde yaşanan sorunlardan ötürü üzüntü duyuyoruz. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcımız nedeniyle banka transferi çekimlerinde de sorun yaşanacağını düşünüyoruz. Zamanla daha detaylı bilgi verilecektir”

Borsa ayrıca alternatif bir ödeme sağlayıcısıyla anlaşma yapmaya çalıştığı bilgisini de verdi.

Yaşanan soruna rağmen kredi kartı ve debit kart vasıtasıyla yapılan kripto para işlemlerinde ise sorun bulunmuyor.

Hatırlanacağı üzere Binance Avustralya’nın son olarak Avustralya Menkul Kıymetler Borsası tarafından türev lisansı da iptal edilmişti. Yaşanan bu son problemin ise regülasyon kurallarıyla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl