Binance’in Avustralya’daki ofisinde arama

Avustralya'da nisan ayında türev işlem lisansı iptal edilen Binance borsasının ülkedeki ofisinde, Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu görevlileri tarafından arama yapıldı.

Son dönemde Avustralya’da sorunlar yaşayan ve türev işlem lisansı da iptal edilen Binance borsasının ülke ofisinde, devam eden soruşturma kapsamında bir arama yapıldı.

Haberi ise ABD medyasından Bloomberg, ismini vermediği bazı kaynaklarına dayandırdı. Bloomberg, aramanın gizli olması sebebiyle kaynakların özellikle kimliklerinin açıklanmamasını talep ettiğini yazdı. Aramalar, ülkedeki finans regülatörü olan Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) görevlileri tarafından yapıldı.

Ancak Bloomberg’e konuşan bir kurum sözcüsü ise, “Şu anda bir arama yapıldığı konusunda doğrulamada bulunamam” dedi ve olay hakkında net konuşmadı.

Hatırlanacağı üzere haziran ayında da, Fransa’daki Binance ofisinde bazı aramalar yapılmıştı.

Son dönemde dünyada birçok yargı bölgesinde soruşturmalara tâbi tutulan Binance’in bu anlamda yaşadığı en büyük zorluk ise ABD’de oldu. Hem CFTC hem de SEC’nin açtığı davalar şirketi zor durumda bırakırken, iki kurum Binance dışında CEO Zhao’ya da önemli suçlamalar getiriyor.

SEC, CZ’yi, müşteri fonlarını ayırmamak ve hem yatırımcıları hem de regülatörleri yanıtlmak ve manipüle etmekle suçluyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl