Binance, tarihinin en büyük Bitcoin çıkışını gördü: 4.6 milyar dolar

Dün akşam ve bu gece saatlerinde Bitcoin çekimlerini durduran ve daha sonra yeniden başlatan Binance borsası, tarihinin en büyük BTC çıkışlarını gördü. 160 bin adet BTC'yi aşan çıkışların toplam değeri yaklaşık 4.6 milyar dolar oldu.

2022’nin kasım ayındaki FTX çöküşünün ardından aralık ayında tarihi çekim talepleri alan ve 3 milyar dolarlık kripto çekimini sağlayan Binance borsası, dün ise çok daha büyük bir rakamı Bitcoin çekim taleplerinde gördü.

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant’tan alınan verilere ve buradan paylaşılan grafiğe göre,mdün borsadan 162.000 adet BTC çıkışı oldu. Bu rakam borsa tarihinin en büyük çıkışına işaret ediyor. Toplam çıkan Bitcoin’in dolar değeri ise 4.6 milyar doları aştı.

Boğa habercisi mi?

Bilindiği üzere Bitcoin’in borsalardan çekilmesi, genelde büyük balinalar başta olmak üzere yatırımcıların kısa vadede satış yapmak istememesi anlamına geliyor. Bu durum, kripto para fiyatlarının yukarı gidişatının habercisi olabilir.

Binance CEO’su CZ de, bu sabahki bir tweet’inde, yaşanan sorunların genelde boğa piyasasında görüldüğünü belirterek, yine yükseliş imasında bulundu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl