Binance’in yeni borsasında liderliği Türkler aldı

Binance'in itibari paralarla kripto para alınıp satılabilen yeni borsası Binance Jersey'e en yoğun talep Türkiye'deki kripto para kullanıcılarından geldi.

İşlem hacmiyle en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz günlerde Binance Jersey adında yeni bir borsa açmıştı. Avrupa pazarını hedefleyen bu borsada şu anda hem Euro hem de Sterlin ile Ethereum ve Bitcoin alınıp satılıyor. İlerleyen dönemde farklı işlem çiftlerinin de eklenmesi bekleniyor.

Borsanın faaliyete geçmesinin ardından Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, çok yoğun talep aldıklarını, kimlik doğrulama başvurularının yığıldığını açıklamıştı. Bu talepte borsanın kimliğini doğrulayan ilk 5000 kullanıcıya para çekme ve işlem ücretlerinde kullanmaları üzerine 20 Euro vadetmesinin de etkisi büyüktü.

Türk kullanıcılar zirvede

Bu arada borsaya en büyük rağbet Türkiye’de kripto para kullanıcılarından geldi. Alexa’dan derlediğimiz verilere göre Binance Jersey’in ziyaretçilerinin çoğu Türkiye’den geliyor. Birinci sırayı alan Türkiye’deki kullanıcılar, Binance.je’nin trafiğinin yüzde 12.4’ünü oluşturuyorlar. Türkiye’nin ardından yüzde 9.2 ile Amerika, yüzde 5.3 ile Almanya, yüzde 3.4 ile Brezilya ve yüzde 3.3 ile Hindistan geliyor.

Alexa verilerine göre Binance Jersey’nin en çok ziyaretçi çektiği beş ülke

Niçin Jersey?

Öte yandan Binance’in böyle bir borsa için niçin İngiltere’ye bağlı adalardan biri olan Jersey’yi seçtiği konusunda Finans Direktörü Wei Zhou, “Jersey’yi gelişmiş dijital altyapısı, sağlam düzenleyici çerçevesi ve birinci sınıf finansal hizmetler sektörü için seçtik.” dedi.

Zhou, ayrıca Binance Jersey’nin Binance’in ana borsasından bağımsız bir varlık olduğunun altını çizdi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl